Лацио обезличи Аталанта и си отмъсти за отпадането от Купата (видео)

Отборът на Лацио постигна победа с 3:1 при гостуването си на Аталанта в най-интересния мач от неделната програма на 20-ия кръг в Серия “А”. По този начин римляните си отмъстиха на този съперник, след като в сряда отпаднаха от него в Купата на Италия с резултат 2:3.
Страхотен сблъсък, пет гола, червен картон и пропусната дузпа определиха полуфиналиста между Аталанта и Лацио
Този път защитата на гостите успя да сведе противниковите удари само до осем такива за целия мач. Те поведоха още в 3-ата минута с чудесен гол на Адам Марушич от границата на наказателното поле. В 51-ата Чиро Имобиле изведе Хоакин Кореа сам срещу Пиерлуиджи Голини. Аржентинецът заобиколи вратаря и удвои преднината на своя тим. В 79-ата минута Луис Муриел нацели страничната греда, но Марио Пашалич беше на точното място, за да върне един гол за домакините със своята добавка. В 81-ата Андреас Перейра свърши необходимата работа, за да позволи на Ведат Мурики да се разпише в опразнената врата за крайното 3:1 в полза на бергамаските.
С шестата си поредна шампионатна победа Лацио изпревари днешния си противник и се изкачи на петата позиция в класирането с актив от 37 пункта, колкото има и градският съперник Рома. Аталанта се свлече на шестото място с една точка по-малко.