Национална Лига Футзал: ЦСКА - Черно море

Имобиле продължи силната серия на Лацио (видео)

Лацио записа шести пореден успех в Серия "А" и продължава да скъсява изоставането си от лидерите в класирането. Звездата на римските "орли" Чиро Имобиле отбеляза единствения гол за успеха с 1:0 над Каляри, който позволи на тима да се изравни по точки с градския съперник Рома. Домакините не бяха убедителни преди почивката, но след нея наложиха волята си и дръпнаха с три точки пред Наполи и Аталанта, които също са с претенции за топ 4.

Отборът на Симоне Индзаги навлезе в отлична форма и малцина очакваха да има проблеми с Каляри, който е в зоната на изпадащите. Домакините бяха без контузените Томас Стракоша, Луис Фелипе и Фелипе Кайседо, а Патрик беше наказан. Неговото място в центъра на защитата зае Матео Мусакио. Привлеченият от Милан аржентинец за първи път започна като титуляр. Атаката на "бианкочелестите" очаквано водеха Чиро Имобиле и Хоакин Кореа.
Треньорът на Каляри Еузебио Ди Франческо получи нов договор, въпреки кризата в резултатите. Клубът беше доста активен в края на трансферния прозорец, а от новопривлечените стартира централният защитник Даниеле Ругани. Раджа Наинголан и Жоао Педро действаха зад тарана Леонардо Паволети. На пейката остана Джовани Симеоне.

До почивката гостите от Сардиния не позволиха на Лацио да създаде почти никакви положения пред вратата на Алесио Краньо. Имобиле и Луис Алберто отправиха единствените опасни изстрели още в началото, но стражът на Каляри се справи. Каляри пък почти не атакуваше.
В началото на втората част Разван Марин се измъкна от защитата на Лацио и опита прехвърлящ удар, но прати топката над вратата. Домакините веднага отговориха с изстрел на Имобиле, спасен от Краньо. "Орлите" поведоха в 61-ата минута, когато Милинкович-Савич свали с глава за Имобиле, той се забави и ударът му не беше особено качествен, но намесата на Алесио Краньо се оказа недостатъчна - 1:0.

Каляри показа, че има потенциал в атака и Паволети можеше да изравни, мо беше блокиран от Стефан Раду. В последните минути от редовното време поредица от карамболи в наказателното поле на Лацио и нестабилна намеса на Хосе Рейна откриха възможност пред резервата Гастон Перейро, но той стреля неточно и Каляри отново загуби.