Страхотен сблъсък, пет гола, червен картон и пропусната дузпа определиха полуфиналиста между Аталанта и Лацио

Аталанта и Лацио изнесоха истинско шоу за феновете в сблъсъка си от четвъртфиналите за Купата на Италия завършвайки 3:2 в полза на домакините. Срещата предложи почти всичко, за да задоволи футболните фенове - пет гола, червен картон, пропусната дузпа и много напрежение. Головете за домакините бяха дело на Берат Джумсити (7’), Руслан Малиновски (37’) и Александър Миранчук (57’), а за гостите точни бяха Верат Мукири (17’) и Франческо Ачерби в (34’). Хосе Паломино пък бе изгонен в 53-ата.

Играчите на Джан Пиеро Гасперини откриха резултата още в седмата минута след корнер, когато няколко защитници на “орлите” се разминаха с топката, която попадна в Джимсити около точката за изпълнение на дузпа и той я прати необезпокояван във вратата.

Само няколко минути по-късно домакините можеха и да удвоят, ако получилият в наказателното поле Луис Муриел бе по-съсредоточен при изстрела си, който попадна право в ръцете на Хосе Рейна.

Гостите успяха да изравнят в 17-ата минута, когато топката достигна до Франческо Ачерби на лявото крило, той центрира балонно, но Ведат Мукири се извиси в наказателното поле и преодоля стража Пиерлуиджи Голини. Същата комбинация бе повторена и две минути по-късно, но защитник на Аталанта успя да се намеси и да изчисти навреме.

В 35-ата минута играчите на Симоне Индзаги постигнаха пълен обрат, когато Ачерби пое топката малко след централната линия, направи отличен пробив, преодоля няколко футболисти на домакините, нахлу в наказателното поле и отбеляза за 1:2.

Само две минути по-късно равенството отново бе възставновено. Дълъг пас от защитата намери непокрития Мюриел в наказателното поле, той направи няколко залъгващи движения и подаде към забравения напълно непокрит Малиновски, който се разписа за 2:2.

Второто полувреме не започна по-най-добрият начин за домакините, които останаха с 10 души след червен картон на бившия играч на Лудогорец Хосе Паломино в 54-ата за нарушение срещу резервата Лацари, който можеше да се измъкне сам срещу вратаря.

Три минути по-късно обаче играчите на Аталанта отново достигнаха до преднина с гол на Александър Миранчук., който в крайна сметка се оказа и победен. Грешка при изнасянето позволи на Кристиан Ромеро да атакува бранител на Лацио, отне му топката, с която навлезе в наказателното поле и там асистира на своя съотборник.

66-ата минута отново резервата Дуван Запата се озова в центъра на събитията, след като нахлу в наказателното поле, където бе повален от Уесли Хут и играчите на Гасперини получиха дузпа. Зад топката застана именно фаулираният Запата, но Рейна успя да отрази удара с крака.

В последните минути гостите обсадиха наказателното поле на Аталанта и създадоха няколко положения, но така и не постигнаха изравнително попадение, което можеше да изпрати сблъсъка в продължения.Най-близко до изравняването бях в 89-ата минута, когато центриране в наказателното поле на Аталанта бе посрещнато от Ачерби, но Голини се намеси прекрасно и отрази удара.

Аталанта ще срещне на полуфиналите победителя от сблъсъка Наполи - Специя, който ще се изиграе утре 22:00. Лацио пък може да вземе реванш още в следващия кръг, когато отново се изправят срещу съшия противник.