Лудогорец се изложи срещу руснаци (видео)

Само 24 часа след престижния успех над Динамо (Киев) българският шампион Лудогорец допусна първо поражение в предсезонната си подготовка. Орлите паднаха с 1:2 от руския втородивизионен Акрон Толиати в предпоследната си конторла в Турция.

Квеквескири откри резултата за руснаците в 24-ата минута, а в 73-ата Доминик Янков изравни. Газданов отново даде аванс на Акрон в 75-ата минута.

Наставникът на орлите Валдас Дамбраускас даде почивка на част от титулярните си от вчера, а някои от футболистите не играха на обичайните си позиции. Като титуляри стартираха младите Дамян Христов, Димитър Илиев, Доминик Янков и Димитър Митков. Терзиев започна на десния бек, а отляво се подвизаваше Джордан Икоко - един от малкото състезатели, който стартира сред 11-те и 24 часа по-рано срещу Динамо (Киев). Сисиньо пък оперираше по десния фланг на атаката.

Първата опасност бе пред българската врата. Руснаците се възползваха от грешка на Лудогорец при изнасяне на топката в 5-ата минута и успяха да я отнемат пред границата на наказателното поле. Последва опасен шут по земя от 18-19 метра, който излезе в аут.

В 16-ата минута Янков, Митков и Сисиньо разиграха добре в наказателното поле на Акрон. Бразилецът опита да реализира с шут от десетина метра, но бранител на руснаците успя да му попречи и ударът не се получи по най-добрия начин, попадайки в ръцете на вратаря.

Три минути по-късно Янков изведе великолепно Илиев сам срещу вратаря, но младият футболист стреля в тялото на Волков. Последва добавка на Икоко, който изпрати топката над напречната греда.

В 24-ата минута Акрон се възползва от нова грешка в отбраната на разградчани, когато Моци сбърка пас в средата на терена, и организира скоростна атака отляво. Тя завърши с подаване по земя на далечната греда, където непокритият Квеквескири не остави шанс на Христов с удар от 6-7 метра.

До края на полувремето двата отбора се задоволиха с подавания в центъра на терена и нищо по-интересно в предни позиции с изключение на едно отиграване на Икоко в 45-ата минута. Тогава защитникът преодоля противников футболист пред наказателното поле на руснаците и шутира по земя, но Волков спаси.

Втората част започна с натиск на руснаците. В 46-ата минута Христов изби в корнер изстрел от малък ъгъл, а 180 секунди по-късно футболист на Акрон получи добър шанс да се разпише с глава след центриране отдясно, но стреля над вратата.

Лудогорец отговори с добра индивидуална изява на Доминик Янков. Плеймейкърът получи пас в наказателното поле, финтира противников играч и стреля фалцово с десния крак към далечния ъгъл, но топката профуча покрай лявата греда.

В 62-ата минута Акрон като по чудо не вкара втори гол, когато Садиков не успя да уцели вратата от три-четири метра. В 69-ата минута Терзиев и Гиргоре изпуснаха Делкин при центриране по земя отляво и само късметът спаси орлите от попадение в тяхната врата, тъй като играчът на Акрон стреля над напречната греда.

Някъде тук Каули и Текпетей влязоха на местата на Моци и Анисе. В 73-ата минута именно Каули намери Янков, който от своя страна преодоля футболист на Акрон с поемането на топката и останал сам срещу вратаря майсторски реализира за 1:1.

Руснаците обаче си върнаха преднината след само 120 секунди, когато шут на Газданов от 25 метра свари неподготвен Дамян Христов и топката влетя в мрежата на орлите за 2:1.

До края на проверката Акрон продължи да атакува по-опасно и на няколко пъти отправи силни удари по посока на българската врата, но младият страж Дамян Хирстов демонстрира класа и ги отрази.

ЛУДОГОРЕЦ - АКРОН ТОЛИАТИ 1:2