Нов впечатляващ мач на Лудогорец, Динамо К преклони глава пред "орлите" (видео)

Добрите игри на Лудогорец под ръководството на новия треньор Валдас Дамбраускас продължават. След като преди няколко дни разградчани надиграха, но завършиха само 2:2 срещу украинския първенец Шахтьор (Донецк), днес те спечелиха с 2:1 контролата си в Турция срещу гранда Динамо (Киев).

Лидерът в Украйна откри резултата в 23-ата минута след автогол на Ренан. Именно до този момент футболистите на Мирча Луческу имаха и игрово предимство в срещата. След това българският шампион взе инициативата и с попадения на Каули Оливейра (39) и Жосуе Са (56) осъществи пълен обрат.

Лудогорец имаше още няколко добри ситуации и като по чудо не вкара и трети гол. В 80-ата минута пък Динамо можеше да стигне до равенството, когато резервата Леднев шутира в гредата от фаул.

В стартовия състав на българския шампион имаше само една промяна в сравнение с 11-те, които започнаха срещу Шахтьор (Донецк) - на мястото на Алекс Сантана стартира Светослав Дяков.

Първото по-интересно положение стана факт в 5-ата минута, когато Вердон стреля от десетина метра, но високо над вратата. Лидерът в украинското първенство отговори с шут на Кедзиора от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Ренан, който улови.

В 19-ата минута Беседин стреля опасно от 20 метра, но Ренан плонжира и изби в корнер.

В 23-ата минута Динамо осъществи опасен набег отляво. Последва центриране по земя, което Вердон изчисти. Топката излизаше в корнер, но на метър и половина пред аутлинията срещна десния крак на Ренан, промени траекторията си и попадна в мрежата на разградчани.

В 32-ата минута Текпетей шутира от 20 метра, но Бусчан улови. Секунди по-късно сантиметри не достигнаха на Десподов да отбележи феноменално попадение. Фланговият играч на орлите опита да прехвърли с едно докосване от над 30 метра излезлия Бушчан, но топката профуча покрай горния десен ъгъл.

По-добрата игра на Лудогорец след допуснатото попадение даде резултат в 39-ата минута. Тогава българският шампион комбинира добре в половината на киевчани. Последва центриране отдясно на Текпетей, стражът на Динамо и двама защитници в бяло не успяха да го изчистят, топката се спря пред голлинията и притичалият Каули я бутна от метър в празната врата за 1:1.

На почивката Валдас Дамбраускас извърши три промени. На местата на Ренан, Джордан Икоко и Стефан Баджи влязоха Пламен Илиев, Сисиньо и Абел Анисе.

Лудогорец продължи да доминира и в началото на второто полувреме. В 56-ата минута Сисиньо изведе набралия скорост Текпетей в наказателното поле на Динамо. Последва пас към Кешерю, но бранител на киевчани успя да избие преди румънецът да нанесе удар от 7-8 метра. Десподов центрира от последвалия корнер и Са вкара от границата на малкото наказателно поле за 2:1.

Само 120 секунди по-късно гредата и съдиите спасиха Динамо от трето попадение. Каули изведе перфектно с едно докосване Кешерю сам срещу вратаря, а румънецът шутира в дясната греда. Реферите отсъдиха засада, но от повторенията се видя, че таранът на орлите бе покрит от защитник в бяло.

В 63-ата минута в игра за Лудогорец влязоха Доминик Янков, Георги Терзиев и Мавис Чибота на местата на Каули, Текпетей и Са.

В 80-ата минута гредата спаси разградчани от изравнителен гол. Леднев бе съборен от Вердон пред наказателното поле на орлите, последва шут от фаул на потърпевшия, който се отби в дясната греда и излезе в аут.

До края на мача Лудогорец даде инициативата на своя съперник, но играта се накъса предвид здравите сблъсъци и многото нарушения от страна и на двата отбора. Подобно развитие се оказа в полза на българския тим, който лесно удържа своята преднина. Орлите дори можеха да вкарат и трети гол в заключителните секунди, когато Десподов преодоля Перейра в наказателното поле. Бранителят ритна фланговия футболист на българския първенец, но реферът подмина нарушението и не отсъди дузпа.

ЛУДОГОРЕЦ - ДИНАМО (КИЕВ) 2:1