Лукаку с два гола при рутинна победа на Интер (видео)

Интер стигна до убедителна победа с 4:0 в домакинството си на Беневенто и то без да се напрягат особено. "Нерадзурите" поведоха още в седмата минута след автогол на Импрота. Те не блестяха през първото полувреме, но бяха доста по-ефективни след почивката. Лаутаро Мартинес направи 2:0 в 57-ата минута, а след това Ромелу Лукаку се разписа на два пъти.

С този успех отборът на Антонио Конте, който не бе на пейката поради наказание, намали дистанцията до лидера Милан на две точки. За новака Беневенто загубата е четвърта в последните шест мача, но тимът на Филипо Индзаги засега е в добра позиция на 11-о място.

"Нерадзурите" поеха инициативата от самото начало. Гостите изглеждаха добре организирани, но се пропукаха при статично положение в седмата минута. След отлично центриране на Ериксен от фаул Импрота отклони топката в собствената си мрежа и Интер поведе рано.
При една от редките атаки на Беневенто Лападула имаше претенции за дузпа, след като бе бутнат от Ранокия, но съдията бе близо и прецени, че няма нарушение. Секунди по-късно Лаутаро Мартинес бе спънат на границата на наказателното поле, но от фаула не произлезе нищо опасно.
Отборът на Конте имаше сериозно предимство, но без да създава положения, а темпото не бе особено високо. Вчера Конте заяви, че Ериксен трябва да дава повече от това да изпълнява фаулове, но днес именно след статичните положения, изпълнени от датчанина, идваха единствените опасности пред вратата на Беневенто.
Към края на полувремето "нерадзурите" повишиха нивото. Първо Ериксон намери отлично Хакими, но той не успя да отправи изстрел с глава или да намери Лукаку, който бе на добра позиция. Секунди по-късно Лаутаро Мартинес получи топката в наказателното поле, но стреля покрай вратата.
След почивката Интер бе по-ефективен в атака и реши мача без да се напряга особено. Гостите просто не създадоха достатъчно проблеми на съперника. В 57-ата минута след рикошет топката се озова в Лаутаро Мартинес. Арженинецът изненада вратаря с бърз удар в близкия ъгъл.
Попадение на Хакими бе отменено поради засада, но десет минути след втория гол Беневенто сам си усложни ситуацията. Вратарят Лоренцо Монтипо реши да подава, но доста неточно. Топката стигна до Лаутаро, който не успя да я овладее, но тя отиде в Лукаку, за когото не беше проблем да я прати в мрежата.
Белгиецът не спря до тук и увеличи голова си сметка. В 78-ата минута влезлият като резерва Алексис Санчес го намери прекрасно в наказателното поле. Лукаку овладя и с прецизен изстрел направи резултата 4:0. За него това бе 14-ия гол в Серия А за този сезон и той излезе на втора позиция при голмайсторите, като изпревари Златан Ибрахимович и изостава с едно попадение от Кристиано Роналдо.
ИНТЕР - БЕНЕВЕНТО 4:0
1:0 - Импрота (7-авт)
2:0 - Лаутаро Мартинес (57)
3:0 - Лукаку (67)
4:0 - Лукаку (78)