Милан се върна към победите, но Златан отново разочарова (видео)

Отборът на Милан постигна успех с 2:1 при гостуването си на Болоня от 20-ия кръг на Серия “А”. Така лидерът в класирането се върна на победния път след загубата си от Аталанта (0:3) в миналия кръг и поражението от Интер (1:2) за Купата на Италия. След червения си картон срещу “нерадзурите”, днес Златан Ибрахимович пропусна дузпа през първата част, но Анте Ребич (26’) беше точен с добавката си. През второто полувреме Франк Кесие (55’) се разписа от бялата точка, а голът за домакините беше отбелязан от Андреа Поли (81’).

Стефано Пиоли беше направил цели пет промени след отпадането на Милан от Купата на Италия. На вратата се завърна Джанлуиджи Донарума, а получилият почивка срещу Интер Давиде Калабрия зае позицията си на десен бек. Контузията на Симон Кяер означаваше, че новото попълнение Фикайо Томори за първи път беше титуляр. В халфовата линия се появи Сандро Тонали, а заради липсата на Хакан Чалханоглу и Браим Диас в този двубой плеймейкър беше Рафаел Леао. Така по левия фланг действаше Ребич, а на върха на атаката беше Ибрахимович. Болоня също бяха разположени в 4-2-3-1, като Муса Бароу водеше нападението на тима.

В седмата минута Леао опропасти добра атака на гостите с неточния си удар. В 12-ата Тео Ернандес центрира от фаул, а с намесата си Лукаш Скорупски изби топката в напречната греда. В 19-ата съдията подмина претенции на Ибрахимович за дузпа. Само четири минути след това Скорупски спаси два удара на Златан, но атаката продължи и Мичел Дийкс фаулира Леао в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка. След няколко минути на недоволство от страна на домакините Ибрахимович изпълни дузпата. Вратарят изби неговия шут, но Ребич дотича и беше точен с добавката си. Така Милан за първи път в своята история отбеляза поне един гол в 20 поредни гостувания в Калчото. Предишното върхово постижение на клуба в това отношение беше от 1992-93 година - 19 мача.
В 29-ата Скорупски отрази шут на Леао, а намиращият се в засада Ибрахимович беше неточен от добавката си. В 32-ата Рикардо Орсолини стреля отдалече, но топката мина на сантиметри от вратата. В 39-ата Донарума не позволи на Никола Сансоне да изравни резултата. В 41-ата Давиде Калабрия нанесе удар с глава отблизо, но Скорупски улови топката. "Рособлу" веднага организира опасна атака, при която Донарума излезе и блокира изстрела на Николас Домингес. В 45-ата стражът на домакините изби шут на Ребич, а с добавката си Калабрия прати топката над вратата.
В 49-ата минута Скорупски изби поредния шут на Леао. В 53-ата "росонерите" получиха втората си дузпа в мача, този път за игра с ръка на Адама Сумаоро. С нейното изпълнение се зае Кесие, който удвои преднината на своя тим. Междувременно, директорът на Болоня Рикардо Бигон беше изгонен от скамейката с червен картон. В 60-ата Орсолини пробва далечен удар, който не затрудни Донарума. Веднага след това гостите проведоха много добра атака, но Скорупски спаси изстрела на Калабрия.
В 62-ата минута Исмаел Бенасер замени Тонали и така влезе в игра за първи път след контузията си в средата на декември. Десетина минути след това Марио Манджукич също се появи на терена. В 81-ата домакините организираха перфектна атака и Поли наказа бившия си тим. В 84-ата Роберто Сориано стреля опасно с глава, но Донарума успя да избие топката. В 87-ата вратарят увисна при центриране от корнер, но никой от противниковите играчи не се възползва от грешката му. В добавеното време играчите на "Дявола" имаха претенции за трета дузпа, но такава не беше дадена и резултатът в мача се запази.
Така Милан събра 46 точки и продължава да е на първото място в класирането с преднина от пет точки пред втория Интер преди днешния му мач. Болоня пък е 13-и с 20 спечелени пункта.

БОЛОНЯ - МИЛАН 1:2

0:1 Ребич (26')
0:2 Кесие (55' - дузпа)
1:2 Поли (81')