Наполи удължи мъките на Парма (видео)

Отборът на Наполи записа домакински успех с 2:0 при домакинството си на Парма от 20-ия кръг на Серия “А”. За “дуковете” това беше 11-и пореден шампионатен мач без победа, като в тази черна серия тимът има седем загуби и четири равенства.

В 32-ата минута Елиф Елмас мина като на парад през противниковата защита и откри в полза на неаполитанците. Другият гол падна в 82-ата минута, когато удар по земя на Матео Политано рикошира в Йордан Осорио и влетя в мрежата на гостите. В 87-ата минута Лоренцо Инсиние също можеше да се разпише, но далечната греда не му позволи да го стори. С днешната победа четвъртият в класирането Наполи събра 37 точки и изпревари римските Рома и Лацио по голова разлика. Парма остава на предпоследната позиция с едва 13 спечелени пункта.