Черно море Тича отнесе звучен шамар от Берое

Берое се наложи със 102:63 (23:16, 22:16, 34:15, 23:16) над Черно море Тича в мач от 16-ия кръг на Националната Баскетболна Лига. Успехът беше осми за тима от Стара Загора, който и с шест загуби в сметката си заема четвърта позиция в класирането, като диша във врата на Балкан. Баскетболистите на Черно море пък инкасираха загуба №12 и с едва две победи от началото на сезона са закотвени на дъното в таблицата.

Черно море пристигна в Стара Загора без трима от опитните си състезатели – Георги Боянов, Пламен Алексиев и Веселин Георгиев, които се възстановяват от контузии и получи втори звучен шамар, след като миналата седмица Балкан разгроми варненци в Ботевград.

И тази среща започна с очаквано предимство за момчетата на Любомир Минчев, като разликата постоянно набъбваше в тяхна полза. Заради удобната преднина в края на втората част, с която водеха, домакините си позволиха и малко шоу, като на няколко пъти заложиха на атрактивни изпълнения в коша на Черно море.

След почивката Берое продължи да диктува темпото в мача, като в предпоследната четвърт направи на пух и прах младоците на варненския тим, завършвайки 34:15.

През последните 10 минути нищо не се промени на игрището, а Берое просто гонеше победата с по-голяма разлика.

Най-резултатен за Берое беше Кейлъб Бишъп с 23 точки, Станислав Ваклинов вкара 16, а Симеон Илиев добави 15.

За Черно море Мартин Йорданов се разписа с 16 точки, а Михаил Молдов наниза 13.

Снимка: facebook/ Beroebasket