Аталанта унищожи Милан на "Сан Сиро" (видео)

Аталанта демонстрира силата си в атака и разби Милан с 3:0 на "Сан Сиро". Отборът на Стефано Пиоло разочарова с представянето си и допусна втора загуба в първенството от началото на сезона.

Кристиан Ромеро откри резултата в 26-ата минута, Йосип Иличич удвои аванса на гостите в 53-ата, а Дуван Сапата оформи класическия резултат в 77-ата минута. Новото попълнение на "росонерите" Марио Манджукич дебютира, след като се появи в игра в 70-ата минута.

Милан остана на върха и е зимен шампион за първи път от 2011 г.. Това обаче стана, тъй като Интер не успя да победи Удинезе и остана на две точки зад градския си съперник. Аталанта продължи традицията да играе много успешно на "Сан Сиро". Тимът няма загуба там от Милан от 2014 г., а днес постигна най-голямата си победа като гост в съперничеството.

"Росонерите" започнаха на много високо темпо и още в първите няколко минути създадоха положения пред вратата на съперника. Ибрахимович бе изведен от Леао сам срещу Голини. Шведът стреля покрай вратата, но беше и в засада. Секунди по-късно Тео Ернандес опита да го намери с остро центриране в наказателното поле, но Джимсити се намеси и изби топката в ъглов удар.
Началото не бе показателно, тъй като Аталанта постепенно влезе в ритъм и бързо стана по-опасният отбор. Гостите започнаха да редят атаки и да притесняват Донарума. Удар на Хатебур бе отклонен и топката отиде в мрежата, но от външната страна. Отново нидерландецът стреля малко по-късно от малък ъгъл, но вратарят на Милан отрази.
Иличич пропусна следващата възможност, но защитата на "росонерите" не успяваше да се справи с атаките на съперника. Логично в 26-ата минута се стигна до гол. Отборът на Гасперини поведе с попадение на Ромеро. След отлично центриране на Госенс бранителят засече топката с глава от трудна позиция.
Последва известен период на затишиe, в което Милан опита да направи нещо. Отборът на Пиоли обаче не успяваше да създаде много в предни позиции. В 38-ата минута Иличич бе съборен от Ернандес на границата на наказателното поле. Словенецът стреля от фаула, но Донарума успя да отрази. Преди почивката Ибрахимович имаше една ситуация, в която можеше да се изяви по-добре и да нанесе точен удар.
През второто полувреме Аталанта продължи да е по-добрият отбор на терена и в 53-ата минута вече имаше сериозна преднина. Кесие удари с лакът в лицето Иличич в наказателното поле. Последва дузпа, която потърпевшият реализира за 0:2. След попадението гостите се развихриха и създадоха още няколко чисти голови положения. Удар на Сапата с глава и изстрел на Иличич минаха покрай вратата.
Марио Манджукич направи своя дебют за "росонерите". Той влезе в игра в 70-ата минута и веднага можеше да помогне на домакините да се върнат в мача. Той остави топката на Кесие, който пропусна отлична възможност.
Атаките на Аталанта продължаваха да носят опасности и в 74-ата минута Сапата бе оставен непокрит в наказателното поле. Той насочи топката с глава и тя се удари в дясната греда на Донарума. Колумбиецът стигна до напълно заслужен гол в 77-ата минута. Той бе изведен от Ромеро сам срещу вратаря на Милан и стреля покрай него, с което интригата в двубоя приключи. Домакините опитиха поне да стигнат да почетен гол и създадоха няколко положения, но вече бе твърде късно.
МИЛАН - АТАЛАНТА 0:3
0:1 - Ромеро (26)
0:2 - Иличич (53-д)
0:3 - Сапата (77)