Интер загуби ценни точки в битката за Скудетото (видео)

Отборите на Удинезе и Интер завършиха при резултат 0:0 в мача помежду си от 19-ия кръг на Серия "А". "Нерадзурите" продължават да заемат второ място в класирането, вече само на 2 точки зад водача Милан, който отстъпи пред Аталанта в най-интригуващия сблъсък на кръга и е с 43 точки. Удинезе временно се изкачи на 13-а позиция с 18 точки, като няма победа в последните си вече 9 мача първенството. В началото на добавеното време старши треньорът на Интер Антонио Конте получи червен картон за невъздържани протести.

Звездите Лаутаро Мартинес и Ромелу Лукаку водеха атаката на Интер във формация 3-5-2, а Жерард Деулофеу и Кевин Лазаня бяха двамата нападатели за Удинезе в същата схема.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Още във втората минута Алесандро Бастони допусна грешка пред собствената врата, която можеше да струва скъпо на Интер, но в крайна сметка това не доведе до нищо по-сериозно.
В осмата минута Лаутаро Мартинес се измъкна от защитата на домакините и с хладнокръвен удар изпрати топката в мрежата зад стража Хуан Мусо, но попадението бе отменено заради засада.
В 22-ата минута Йенс Ларсен стреля неточно с глава след качествено центриране на Родриго Де Паул, а играчите на Антонио Конте можеха секунди по-късно да излязат напред в резултата. Защитникът на Удинезе Бекао неволно подари топката на Лаутаро в опасна за домакините зона и аржентинският нападател стреля добре, но още по-блестяща бе намесата на Хуан Мусо, който спаси тима си в тази ситуация с превъзходна реакция.
Малко след това Толгай Арслан от Удинезе, който вече бе официално предупреден от рефера Фабио Мареска, извърши нарушение, за което можеше да се даде и жълт картон, но съдията прецени, че това не е нужно. В 33-ата минута Толгай бе сменен от Уолъс.
Интер бе по-активният отбор на терена и в 29-ата минута малко точност не достигна на Николо Барела да отбележи страхотен гол от воле - за щастие на Мусо топката профуча покрай вратата.
В заключителните минути на първото полувреме Артуро Видал и Ашли Йънг опитаха изстрели от нелоши позиции, но и в двата случая ударите не се получиха добре и не затрудниха Мусо.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Осем минути след паузата играчите на Удинезе създадоха може би най-сериозната опасност за вратата на Самир Ханданович от началото на срещата. Роберто Перейра овладя топката на гърди в наказателното поле, но ударът му от въздуха се получи изключително разочароващ.
В 63-ата минута Ашраф Хакими проби по десния фланг и центрира към връхлитащия Ромелу Лукаку, но подаването се получи твърде силно за белгийския нападател и една прекрасна възможност за гол бе пропиляна от "нерадзурите".
В 67-ата минута пък пред Родриго Де Паул се откри чудесен шанс да изведе Удинезе напред в резултата, но аржентинският халф стреля неточно.
Сантиметри разделиха Хакими от гол в 75-ата минута, когато след поредния пробив на десния халф-бек мароканецът отправи много добър диагонален удар към вратата на Мусо, но топката мина леко встрани от страничния стълб. Малко след това резервата Стефано Сенси принуди Мусо да направи поредното си спасяване в двубоя, но попадение отново нямаше.
В последните секунди реферът Мареска показа червен картон на наставника на Интер Антонио Конте, а специалистът се обърна на излизане от треньорската зона към него с думите: "Винаги ти". В крайна сметка Интер не успя да грабне пълния комплект от точки и не съумя да се възползва докрай от грешната стъпка на лидера в класирането Милан, който по същото време претърпя поражение с 0:3 от Аталанта.

УДИНЕЗЕ - ИНТЕР 0:0