Секунди не стигнаха на Гълъбинов и компания да шокират отново Рома на "Олимпико" (видео)

Официално: Служебна загуба с 0:3 за Рома срещу Гълъбинов и компания

Тимът на Рома победи с 4:3 като домакин Специя в 19-ия кръг на Серия "А" след драматични последни минути на "Олимпико" в италианската столица. "Вълците" бяха напът да пропилеят преднина от 3:1 в резултата, но в крайна сметка в първата минута на добавеното време, секунди след като резултатът бе станал 3:3, Лоренцо Пелегрини донесе трите точки на "джалоросите". Борха Майорал се отчете с две попадения за Рома (17, 53), а Рик Карсдорп (55) също отбеляза гол за столичани. За Специя точни бяха Роберто Пиколи (24), Диего Фариас (59) и резервата Даниеле Верде (90), който впрочем е юноша на Рома.

Българският нападател Андрей Гълъбинов започна на пейката за Специя, но в 33-ата минута се появи на терена, заменяйки получилия травма Пиколи. Гълъбинов остана на игрището до последния съдийски сигнал. Той асистира на Диего Фариас за втория гол на гостите четвърт час след паузата.

Това бе втори двубой между двата тима тази седмица, след като те се срещнаха, отново в Рим, за Купата на Италия във вторник. Тогава Специя продължи напред след 4:2 след продължения (2:2 в редовното време), но впоследствие Рома бе наказан със служебна загуба с 0:3 заради това, че наставникът Пауло Фонсека извърши с една повече от позволените по правилник 5 смени.

Поради различни здравословни причини за Рома на терена днес не бяха Един Джеко, Хенрих Мхитарян и Педро Родригес, а защитникът Джанлука Манчини пропусна мача поради наказание. Лука Виняли пък бе наказан за Специя. На върха на атаката на "джалоросите" започна Борха Майорал и именно испанецът даде аванс на Рома в резултата в 17-ата минута. Лоренцо Пелегрини проби по левия фланг и с отличен пас намери сам в наказателното поле на гостите Майорал, който с удар от движение не остави шансове на стража Иван Проведел.

Преднината на Рома обаче не се задържа много дълго. В 24-ата минута неразбирателство в защитата на домакините и неубедително отиграване на вратаря Пау Лопес доведе до изравняване на резултата - 1:1. Младият Роберто Пиколи се озова на точното място в правилния момент и почти от голлинията изпрати топката във вратата.

В самия край на първата част Пелегрини не беше далеч от това да върне аванса на Рома от един гол в резултата. Той тества Проведел с мощен далечен изстрел, но стражът реагира отлично и изби.

Осем минути след почивката Майорал реализира второто си попадение в мача, правейки резултата 2:1. Испанецът получи топката пред дъгата на наказателното поле на Специя, създаде си удобна позиция за стрелба и с шут по земята насочи топката във вратата.

Само две минути по-късно резултатът стана 3:1. Нидерландският десен бек Рик Карсдорп стана автор на гола. След атака на Рома отляво Леонардо Спинацола центрира по земя и намери отлично включилия се отдясно Карсдорп, а той веднага стреля. Топката срещна тялото на застанал на голлиинята играч на Специя и попадна във вратата.

Много бързо обаче "вълците" се простиха с удобния аванс от два гола, тъй като Специя върна едно попадение - 3:2. В 59-ата минута Гълъбинов хубаво отклони леко топката към Диего Фариас, който изигра блестящо положението и изстреля топката във вратата на домакините.

В 68-ата минута пред Майорал се откри прекрасен шанс за хеттрик, но испанецът този път стреля много неточно от доста добра позиция. Няколко минути по-късно пък Фариас нанесе опасен, но неточен удар към вратата на Лопес.
В рамките на няколко минути между 75-ата и 80-ата играчите на Фонсека пропуснаха две големи възможности за 4:2 и това можеше да се окаже фатално за тях в края. Двубоят вървеше към победа за Рома, когато в последната минута груба грешка на Крис Смолинг позволи на Даниеле Верде да изскочи очи в очи с Лопес и с хладнокръвен удар резервата бе точен за 3:3. Домакините бяха в шок, но някак намериха сили за финален натистк и още в първата минута на добавеното време Лоренцо Пелегрини бе намерен от резервата Бруно Перес в наказателното поле на Специя и с прекрасен изстрел опъна мрежата зад Проведел - 4:3. Така, в крайна сметка "вълците" изстрадаха победата, след която заемат трето място в класирането с 37 точки - на 3 зад втория Интер и на 6 зад лидера Милан, които тази вечер ще изиграят срещите си от кръга. Специя заема 13-а позиция с 18 точки.