Капитанът поведе Леванте към обрат срещу любимата си жертва (видео)

Тимът на Леванте показа воля и записа труден успех с 2:1 над Ейбар като домакин в среща от 18-ия кръг на Ла Лига. “Жабчетата” изоставаха в резултата до 65-ата минута, но успяха да обърнат в своя полза благодарение най-вече на капитана си Хосе Луис Моралес, който подаде за единия и сам реализира другия гол. Нападателят има изключителна успевамеост срещу въпросния съперник - 6 попадения и 5 асистенции в последните 11 срещи с тях.

Първото полувреме беше повече от скучно с почти нито едно положение пред която и да е врата. През втората част обаче стана интересно. В 51-вата японецът Такаши Инуи изведе Ейбар напред с първия си гол в първенството, възползвайки се от грешка на отбраната.

Домакините обаче отговориха подобаващо и в 65-ата Гонсало Мелеро изравни след подаването на Моралес. В 76-ата Леванте направи нова контраатака, завършена от Моралес за 2:1.

С тази победа отборът от Валенсия задмина баските, като и двата тима са в средата на класирането.