Рома отдалечи Интер от върха (видео)

Рома и Интер не определиха кой ще е по-сериозният претендент за титлата. Двата отбора завършиха 2:2 във вълнуващ двубой на "Олимпико". В шести пореден мач между двата отбора срещата завърши наравно.

Римляните имаха известно предимство преди почивката и поведоха с гол на Пелегрини в 17-ата минута. "Нерадзурите" започнаха много силно втората част и в определен период доминираха. Те стигнаха до пълен обрат с попадения на Шкриняр и Хакими. Четири минути преди края Джанлука Манчини изравни и донесе точката на "вълците".

Това е втора поредна грешка за отбора на Антонио Конте след загубата от Сампдория през седмицата. Те изостават на три точки от лидера Милан, а Рома е три точки зад "нерадзурите".

След спокойно начало, в което и двата отбора сякаш се проучваха, Интер първи стигна до ситуации пред противниковата врата. Изстрел на Лаутаро Мартинес бе последван от удар с глава на Лукаку, който бе отразен от Пау Лопес. Малко по-късно белгиецът отново бе спрян, този път от решителна намеса на Смолинг.
Когато изглеждаше, че "нарадзурите" имат инициативата, Рома поведе. Верету открадна топката от Барела и започна контраатака. Топката стигна до Пелегрини, чийто удар от границата на наказателното поле се отклони в бранител на съперника и изненада Ханданович, като се заби в долния десен ъгъл на вратата.
След гола римляните имаха преимущество и вратарят на гостите трябваше да се намесва. След центриране Джеко не успя да отправи удар с глава, но топката се озова в Верету, който нанесе мощен удар, но Ханданович го отрази. Малко по-късно стражът спря Джеко, който беше сам срещу него, но той беше в положение на засада и евентуално попадение нямаше да бъде признато.
От средата на първото полувреме отборът на Конте заигра малко по-добре. Артуро Видал имаше шанс да изравни. Чилиецът получи топката в наказателното поле и имаше време да насочи удара си. Той опита технично да прати топката към вратата, но тя мина далеч от лявата греда. Проблемите на гостите се увеличиха, след като Матео Дармиан се контузи и бе заменен от Ашли Йънг.
Лаутаро Мартинес също нямаше ден. Аржентинецът бе непокрит на отлична позиция в наказателното поле. Той засече с глава центриране на Йънг, но не прецени отскока си и топката мина много над вратата. Малко преди почивката той все пак прати топката в мрежата, но попадение не бе зачетено поради засада.
Антонио Конте очевидно е бил достатъчно убедителен на почивката, защото за второто полувреме на терена излезе различен Интер. "Нерадзурите" веднага взеха инициативата, бяха агресивни и създаваха положение след положение.
При една от ситуациите пред вратата на Лопес играчите на гостите направиха поредица от подавания в наказателното поле преди да се намери кой да стреля, но в крайна сметка ударът на Брозович бе блокиран. Последва голям пропуск на Лаутаро, който получи топката от Лукаку, но вратарят на домакините се изяви блестящо.
Все пак до попадение се стигна в 56-ата минута. Тогава след ъглов удар Шкриняр се извиси и с глава заби топката в мрежата. Гостите усещаха, че съперникът е уязвим и продължиха да нападат. Не след дълго те вече водеха след страхотен гол на Хакими, който прати неспасяем изстрел към вратата.
След като осъществи пълен обрат, Интер намали темпото и постепенно отстъпи инициативата на съперника. Тимът на Фонсека проспа първата част на второто полувреме, но след това се събуди. Ханданович на няколко пъти трябваше да се намесва.
Вратарят на гостите направи отлично спасяване след удар отблизо на Манчини, но секунди по-късно нямаше какво да направи. Четири минути преди края удар с глава на Манчини доведе до равенство.
РОМА - ИНТЕР 2:2
1:0 - Пелегрини (17)
1:1 - Шкриняр (56)
1:2 - Хакими (63)
2:2 - Манчини (86)