Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Осасуна замрази амбициите на Реал за върха (видео)

Отборите на Осасуна и Реал Мадрид не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от 18-ия кръг на Ла Лига. Двубоят на стадион "Ел Садар" завърши при резултат 0:0. Той се игра при доста тежки атмосферни условия и почти замръзнал терен, който попречи на двата тима да покажат най-доброто, на което са способни. Гостите повече могат да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като бяха по-активният от двата тима, а голове на Карим Бензема и Тони Кроос не бяха зачетени заради засади. Това реми попречи на "Белия балет" да оглави временното класиране в първенството, като остава на точка зад лидера Атлетико Мадрид, който е и с 3 мача по-малко.

Домакините заложиха на Серхио Ерера на вратата и пред него в отбрана Начо Видал, Давид Гарсия, Аридане и Хуан Крус. Ойер Санхурхо и Йон Монкайола действаха в средата на терена, а Рубен Торес и Иниго Перес започнаха на крилата. В атака пък бе дуото Джонатан Кайери и Рубен Гарсия.
За гостите Зинедин Зидан бе избрал Тибо Куртоа под рамката и в защита Лукас Васкес, Серхио Рамос, Рафаел Варан и Ферлан Менди. Каземиро, Лука Модрич и Тони Кроос действаха в средата на терена, а Еден Азар, Маркос Асенсио и Карим Бензема оперираха в атака.

В началните минути и двата тима имаха сериозни проблеми с организиране на атаките си на тежкия терен. Положенията пред двете врати липсваха.

Домакините създадоха първата по-интересна ситуация в мача. В 29-ата минута Ойер стреля опасно и Куртоа спаси.

Реал отговори с опасно центриране на Модрич, което наложи решителна намеса на вратаря Серхио Ерера.

Ферлан Менди направи самостоятелен пробив по лявото крило в 44-ата минута и реши да опита късмета си с удар по земя, но той не намери очертанията на вратата.

Осасуна имаше първата възможност за второто полувреме. В 48-ата минута Кайери стреля от дистанция и Куртоа спаси.

В ответната атака Маркос Асенсио отправи много коварен шут по посока вратата на Ерера, който обаче бе внимателен и успя да се намеси решително.

Най-интересното положение в мача дойде в 61-ата минута. Тогава Бензема успя да добута топката зад голлинията, но се оказа, че е бил в засада и попадението му не бе зачетено.

В 70-ата минута Роберто Торес пропусна отличен шанс за домакините. Той получи пас около точката на дузпата и стреля от движение, но доста лошо и неточно.

В 77-ата минута Бензема опита диагонален изстрел, който обаче не намери очертанията на противниковата врата.

Реал се хвърли в отчаян щурм в края, но домакините дебнеха за възможности на конртаатака и при една такава в 86-ата минута Джони стреля, но над вратата.

В 89-ата минута Реал за втори път успя да отбележи гол чрез Тони Кроос, но и този път попадението не бе зачетено абсолютно правилно, тъй като асистентът Бензема бе в засада.

В крайна сметка мачът завърши без победител. Това бе четвърто поредно равенство за Осасуна, който остава на 19-ата позиция с 15 точки. Реал пък запазва 2-ото си място в таблицата с 37 точки в актива си.