Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Лион удържа върха в Лига 1

Отборът на Лион остана лидер във френската Лига 1, след като постигна успех с 3:2 у дома над Ланс в двубой от 18-ия кръг.

С успеха "хлапетата" събраха 39 точки и се възползваха от грешната стъпка на шампиона Пари Сен Жермен, който стигна до незадоволително равенство 1:1 при гостуването на Сент Етиен в дебюта на новия си треньор Маурисио Почетино.

Успехът за Лион не дойде никак лесно, като домакините потрепериха в края, но удържаха аванса си. Мемфис Депай даде преднина за домакините в 39-ата минута, а в 46-ата Стивън Фортес си отбеляза автогол за 2:0. Отново Депай в 52-ата от дузпа вкара за Лион и успехът на домакините изглеждаше подпечатан. В 56-ата минута обаче Флориан Сотока намали, а в добавеното време Шейк Омар Дукере вкара напрежение в редиците на Лион, след като направи 2:3.

В крайна сметка резултатът се запази и Лион остана лидер. В друг мач от кръга Лил допусна изненадваща домакинска грешка, след като загуби с 1:2 срещу състава на Анже.