Почетино дебютира с равенство начело на ПСЖ (видео)

Аржентинският специалист Маурисио Почетино дебютира с равенство 1:1 навън срещу Сент Етиен като треньор на френския хегемон Пари Сен Жермен.

Бившият мениджър на Тотнъм замени начело на парижани Томас Тухел и гостуването на "Жофроа Гишар" от 18-ия кръг беше първият му мач начело на звездната селекция на столичани.

Двубоят не протече никак добре за ПСЖ, макар гостите да владееха повече топката през първата част. Домакините стигнаха до откриване на резултата в в 19-ата минута, когато се възползваха от грешка в отбраната на парижани и Ромен Амума успя да се възползва.ПСЖ реагира светкавично, като изравни само две минути по-късно.
Тогава Мойс Кийн направи 1:1, след като с удар от наказателното поле прекара топката между краката на стража на "зелените" Жеси Мулен, а в ролята на астистент влезе Марко Верати.
След почивката играта продължи да е равностойна, а парижани стигнаха до най-добрата си възможност да изтръгнат победата в 68-ата минута, когато Кийн не успя да намери вратата с удар от близка дистанция. В добавеното време и влезлият като резерва Пабло Сарабия можеше да донесе успеха на ПСЖ, но не успя да реализира.
Така Пари Сен Жермен остана на втората позиция във временното класиране с 36 точки, докато лидер е Олимпик Лион с 39. Сент Етиен е 14-и с 19.