Силен финален щурм остави Лион на върха

Лион губеше с 0:2 при гостуването си на Рен, но стигна до равенство 2:2 и запази лидерската си позиция в Лига 1. Мемфис Депай в 79-ата минута и Джейсън Денайър в 82-ата отбелязаха попаденията, които спасиха "хлапетата" от втора загуба през сезона.

Лион има 40 точки - с една повече от Пари Сен Жермен и Лил, които спечелиха мачовете си от 18-ия кръг. Рен трябва да съжалява за изпуснатата победа, която можеше да доближи тима на 5 точки от върха.
Хамари Траоре имаше шанс да изведе Рен напред още в 7-ата минута, но прехвърли вратата. В средата на полувремето Клеман Грение беше намерен в наказателното поле и с безпощаден удар наказа бившия си отбор.

До почивката Лион не намери начин да отговори, а в 55-ата минута получи втори гол. Този път точен беше Бенжамен Буриго с третото си попадение през сезона.
В 67-ата минута гол на Лион беше отменен заради игра с ръка на Денайър. Гостите хвърлиха всичко в атака и това даде резултат. Мемфис Депай намали изоставането на тима си след пас на Максуел Корне, а после самият той центрира към Денайър и защитникът се разписа с глава за крайното 2:2.

В следващия кръг Лион ще посрещне Метц, а Рен ще гостува на Брест.