Интер и Лаутаро се развилняха срещу Кротоне за осма поредна победа (видео)

Отборът на Интер започна ударно 2021 година, побеждавайки Кротоне с разгромното 6:2 на свой терен в мача, с който беше открит 15-ият кръг в Серия "А". Над всички на терена беше Лаутаро Мартинес (20', 56', 78'), който се отчете с хеттрик за гранда от Милано. Останалите попадения на неговия тим бяха дело на Лука Мароне (31' - автогол), Ромелу Лукаку (64') и Ашраф Хакими (87'), докато Николо Дзанелато (12') и Владимир Големич (36' - дузпа) бяха точни за гостите. Това е осма поредна шампионатна победа за "нерадзурите", които стъпиха на върха на класирането поне за няколко часа.

Антонио Конте беше направил само една промяна в своя стартов състав. Вместо Иван Перишич като титуляр започна Артуро Видал. Нападателите отново бяха Лукаку и Лаутаро. Гостите също играха в 3-5-2 с Жуниор Месиас и Еманюел Ривиер в атака.

Домакините приложиха ранен натиск, но постепенно техният съперник събра смелост и погледна към тяхната врата. Така в 10-ата минута пред Месиас се откри шанс да стреля, но Алесандро Бастони успя да блокира удара му. Секунди по-късно Педро Перейра беше изведен в близост до вратата, но Самир Ханданович затвори ъгъла и изби топката в корнер. Той беше изпълнен късо и това позволи на Месиас да центрира към Дзанелато, който откри резултата с глава.

В 15-ата минута Лаутаро шутира от границата на наказателното поле, но Алекс Кордас улови топката. Последва опасна атака на гостите, при която Месиас стигна до противниковата врата, но не намери съотборник със своя пас. В 20-ата Лукаку направи подаване към Лаутаро, който пък веднага изравни с мощен шут. В следващите минути аржентинецът, Марсело Брозович и Николо Барела отправиха много неточни удари. В 31-ата обаче Лукаку задържа топката и я пусна към Барела, който пък я насочи към вратата и в опита си да спре Лаутаро, Мароне си отбеляза автогол.

Само три минути по-късно Видал фаулира Аркадиуш Реца в наказателното си поле. Съдията се допита до ВАР и посочи бялата точка. Големич превърна дузпата в гол за 2:2. В 41-ата минута поредната блестяща изява на Лукаку изведе Лаутаро сам срещу Кордас, но ударът му беше право във вратаря. До края на частта Кротоне упражни натиск, който не доведе до нов гол в това вълнуващо полувреме.

В началото на втората част Интер организира опасна контраатака, при която Мароне рискува да си вкара нов автогол, но този път успя да изчисти топката в корнер. В 54-ата минута от състава на новака имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Брозович, но те не бяха уважени. Само две минути по-късно Лукаку се справи с двама защитници на гърба си и пусна пас с пета към Брозович, който продължи към Лаутаро, а аржентинецът този път наистина отбеляза втория си гол в мача. В 64-ата Бастони със страхотен прехвърлящ пас намери Лукаку, който с лекота преодоля Себастиано Луперто и се разписа с шут по земя.

"Нерадзурите" не се спряха и вкараха още два гола до края на мача. В 78-ата минута Кордас спаси удар на резервата Перишич, но Лаутаро беше на точното място, за да оформи своя хеттрик с добавка. Така той за първи път вкара три гола в един мач с екипа на "Змията". В 87-ата пък влезлият от пейката Матео Дармиан центрира към непокрития Хакими, който прати топката в противниковата врата за крайното 6:2.

С успеха Интер събра 36 точки и се изкачи на първото място в класирането преди гостуването на Милан срещу Беневенто. Кротоне пък остава предпоследен с едва 9 пункта в актива си.

ИНТЕР - КРОТОНЕ 6:2

0:1 Дзанелато (12')
1:1 Лаутаро (20')
2:1 Мароне (31' - автогол)
2:2 Големич (36' - дузпа)
3:2 Лаутаро (56')
4:2 Лукаку (64')

5:2 Лаутаро (78')
6:2 Хакими (87')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Хакими, Барела, Брозович, Видал, Йънг, Лукаку, Лаутаро

Кротоне: Кордас, Големич, Мароне, Луперто, Перейра, Молина, Енрике, Дзанелато, Реца, Месиас, Ривиер