Много важен успех за Торино в гостуването на Парма

Отборът на Торино постигна важна победа като гост с 3:0 в борбата за излизане от зоната на изпадащите в Серия "А". "Биковете" сториха това срещу един от директните си съперници - Парма. Първото попадение в мача падна в 8-ата минута и то бе дело на Вилфрид Синго. В самия край на мача, в 88-ата минута, централният защитник Армандо Ицо удвои, а Амер Гояк в 95-ата минута оформи крайния резултат. Торо беше по-активният отбор на терена и напълно заслужаваше успеха с оглед чистите голови положения, които футболистите на наставника Марко Джампаоло създадоха.

Торино поведе рано в резултата с хубав гол на Вилфрид Синго. В 8-ата минута нападателят получи отлично подаване в наказателното поле от капитана на "биковете" Андреа Белоти и насочи удара си право във вратата зад стража Луиджи Сепе. Парма отговори с удар на Андреас Корнелиус от добра позиция, който обаче излезе в аут.
Ясмин Куртич нанесе добър удар с глава в 43-ата минута след центриране на Юрай Кучка. Ударът на халфа обаче не намери очертанията на вратата. В 53-ата минута Рикардо Галиоло нахлу в наказателното поле, след което стреля, но в аут.
В 58-ата минута Торо можеше да стигне до втори гол след страхотна контраатака, подета от Белоти. Той намери напълно свободен Симоне Верди, който излезе очи в очи със Сепе. Ударът на крилото беше насочен в обратния ъгъл, но топката премина покрай гредата. Десет минути по-късно Роберто Инглезе стреля от далечна дистанция, което принуди Сиригу да се намесва. Вратарят на Торино успя да избие топката в ъглов удар.
В 73-ата минута Белоти нанесе добър удар с левия си крак, който Сепе улови. В ответната атака Ян Карамо затрудни Сиригу, но вратарят успя да блокира шута. В самия край на мача, в 88-ата минута, Армандо Ицо офроми крайния резултат с втори гол във вратата на Парма. До попадението се стигна след изпълнение на корнер. С изпълнението му се нагърби Гояк, който центрира в наказателното поле, а там Ицо засече за 2:0. В петата минута на добавеното време Торино стигна и до трети гол. Този път Андеа Белоти асистира за Гояк, а халфът преодоля лесно Сепе за крайното 3:0.