Бока и Ривър делят първото място преди "Суперкласико" (видео)

Аржентинският шампион Бока Хуниорс загря за Ривър Плейт с 3:0 срещу Уракан. В мач от 3-ия кръг на шампионската група за Купата “Диего Армандо Марадона” играчите на Мигел Русо нямаха проблеми на “Бомбонера”, въпреки че доста от титулярите бяха оставени да почиват.
Капитанът в този мач Рамон Абила, който е бивша звезда на Уракан,  отбеляза първите две попадения преди почивката. Той беше точен след подаване на Кардона в 26-ата минута, след което удвои след асистенция на 19-годишния Варела. Младокът, който дебютира преди седмица при успеха с 2:1 над Индепендиенте, можеше също да се разпише след страхотен пробив, но неговият удар се отби в гредата.
Мауро Сарате и Абила пропуснаха след технични изпълнения да вкарат трети гол, но това все пак стори 20-годишният Хавиер Обандо. Той се разписа с хубаво изпълнение в 90-ата минута, отбелязвайки първото си попадение с екипа на “генуезците”.
Именно този гол позволи на Бока да завърши 2020 година на първо място в групата с актив от 7 точки след три мача. Толкова има и вечния съперник Ривър Плейт, който надви с 2:1 домакинството си на Арсенал Саранди.
На стадион “Либертадорес ди Америка”, който е дом на Индепендиенте, но сега приема домакинствата на “милионерите”, докато “Монументал” е в процес на обновяване, играчите на Марсело Гаярдо нямаха проблем срещу своя противник.
След две греди и няколко спасявания на вратарят Галиярдо все пак Игнасио Фернандес, който влезе на почивката, даде аванс на Ривър в 56-ата минута. Матиас Суарес вкара втори гол в 67-ата минута. Кандиа върно едно попадени ев 84-ата минута, но в нито един момент Ривър не изпита притеснение да изпусне победата, която е изключителна важна в битката за първото място в група “А” “Червено-белите” имат актив от 7 точки, колкото има и Бока Хуниорс, а този уикенд двата колоса се срещат за първото “Суперкласико” след пандемията. Двубоят ще се играе на "Бомбонера", а първото място е изключително важно.
Регламентът на турнира казва, че победителите от двете групи по 6 отбора, в която се играе всеки срещу всеки по един път, играят финал за турнира.