Ривър Плейт разгроми Насионал и е на полуфинал в Копа Либертадорес

Ривър Плейт се класира за полуфиналите в турнира Копа Либертадорес след разгромна победа като гост на реванша срещу уругвайския Насионал с 6:2. Аржентинците продължават напред с общ резултат от двата мача 8:2.

С хеттрик на успеха на Ривър се отличи Рафаел Боре, а по един гол добавиха Хорхе Караскал, Николас де ла Крус и Бруно Сукулини.

За Насионал точни бяха Айртон Коуго и Сантяго Родригес. Уругвайците останаха с човек по-малко още в 18-а минута след червен картон на вратаря Серхио Рочет.

На полуфиналите Ривър Плейт ще играе с бразилския Палмейрас.

Последният полуфиналист ще бъде определен след реванша от четвъртфиналите между аржентинските Бока Хуниорс и Расинг на 24 декември. Расинг спечели първия мач с 1:0. Победителят от срещата ще играе с бразилския Сантос на полуфиналите.