Ротор ликува след истинска корида (видео)

Новакът в РПЛ Ротор затвърди възходящото си представяне преди зимната пауза. Тимът от Волгроград се наложи с 1:0 над Уфа и постигна първа победа на своя стадион от началото на сезона. Единствения гол вкара Камил Мулин в 78-ата минута.

Двубоят беше изпълнен с грубости и не е случайно, че реферът Василий Казарцев показа цели 15 жълти картона и един червен - на защитника на гостите Григорий Морозов в 74-ата минута.

От Уфа с право претендираха, че са ощетени от рефера, защото малко преди попадението на Мулин не получиха стопроцентова дузпа, след като Бека Микелтадзе спря удар на противников футболист с ръка. Грузинецът беше в границите на наказателното поле, а Казарцев прегледа ситуацията с помощта на ВАР, но въпреки това не посочи бялата точка.
Преди почивката имаше само едно интересно положение, при което Тимур Жамалетдинов от Уфа стреля опасно с глава, но топката излезе в аут. В средата на втората част Ротор също можеше да поведе, но Александър Беленов се справи със слабия удар на Зурико Давиташвили.
В 78-ата минута резервата Мулин донесе победата на домакините след грешка на ветерана Боян Йокич, който се бе появил в игра секунди по-рано. Сергей Макаров се възползва и центрира към далечната греда, където Мулин засече с глава за скъпоценното 1:0.
Победата е общо втора за Ротор от 18 мача. Тимът беше считан за сигурен изпадащ и все още е последен в класирането, но с минимално изоставане от Арсенал (Тула), Уфа и Тамбов.