Спарта наказа Селтик с познат резултат, Минчев влезе в края (видео)

Националът Мартин Минчев влезе като резерва за Спарта (Прага) при впечатляващата победа над Селтик с 4:1. Това беше втори пореден успех на чешкия тим в група "Н" на Лига Европа. Предишният беше в началото на месеца със същия резултат в Глазгоу.

Минчев се появи в 86-ата минута на мястото на Лукаш Юлиш, който вкара два от головете. Спарта вече има 6 точки и е на трето място в групата, след Лил (8) и Милан (7). Селтик е последен само с 1 точка.

През уикенда Спарта допусна изненадваща домакинска загуба в местното първенство от Чешке Будейовице, а "детелините" пропиляха аванс от два гола срещу Хибърниън и продължават да изостават от вечния си съперник Рейнджърс.
В предни позици за Спарта започнаха Давид Карлсон и Лукаш Юлиш, а заради контузии не играха Либор Козак, Адам Хложек и Ондрей Челустка. Лий Грифитс и Джеймс Форест липсваха от състава на Селтик. Мениджърът Нийл Ленън заложи в атака на Одсон Едуар, подкрепян от Райън Кристи, Оливие Нтчам и Мохамед Елиунуси.
Срещата започна по-добре за шотландците. Те поведоха в 15-ата минута с гол на Едуар след асистенция на Елиунуси. Таранът на Селтик лезе в наказателното поле, финтира бранител и с левия крак прати топката в мрежата.
Домакините отговориха в 27-ата минута чрез Давид Ханцко. Той се оказа непокрит в наказателното поле след опит за удар на Давид Павелка, ориентира се бързо и преодоля Скот Бейн. Десетина миннути по-късно Борек Дочкал центрира по тревата, двама защитници на Селтик пропуснаха топката и Юлиш се разписа за 2:1 в полза на Спарта.
През второто полувреме чехите не изпуснаха мача от контрол. Селтик имаше някои възможности да върне интригата, но не ги използва. В 80-ата минута Карлсон центрира към Юлиш, който от въздуха направи 3:1. Четвъртият и последен гол във вратата на "детелните" вкара Сърджан Плавшич в добавеното време, след като подмина стража Бейн и пусна топката покрай последния футболист в защитата на гостите.
В следващия кръг Спарта ще гостува на Лил, а Селтик излиза на "Сан Сиро" срещу Милан.