Променен Милан се справи с Минчев и Спарта и завърши първи (видео)

Милан спечели с 1:0 гостуването си на Спарта (Прага) в последен мач от груповата фаза на Лига Европа. Единственото попадение реализира Хауге в 23-ата минута. Успехът изкачи тимът на Стефано Пиоли на първо място в група Н, тъй като Лил допусна загуба при гостуването си на Селтик.

19-годишният български талант Мартин Минчев бе в титулярния състав на Спарта. За него това бе втори мач като титуляр за чешкия гранд. Той остана на терена до 65-ата минута, когато бе заменен от Юлиш.

Двубоят не бе от особено значение, тъй като италианците си бяха осигурили класиранено напред, а домакините нямаха шанс да мръднат от последното място в групата. Това бе повод и за двамата треньори да дадат почивка на основни играчи и да дадат шанс на някои от младите си играчи. Сред титулярите за "росонерите" бяха вратарят Татарушану, 20-годишният защитник Пиер Калулу и Даниел Малдини.
Преди срещата да започне с минута мълчание бе почетен Паоло Роси. Легендата на италианския футбол почина на 64-годишна възраст.
Самият двубой започна на високо темпо. Още във втората минута Минчев направи добър пробив, но не успя да стигне до изстрел. Вратарят на домакините трябваше да се намесва след удар на Далот от малък ъгъл. Колегата му Татарушану пък отрази изстрел на Полидар.
Спарта стартира агресивно и направи няколко добри атаки, но младият отбор на домакините така и не стигна до успешен завършващ удар. Постепенно "росонерите" започнаха да показват, че имат по-големи качества. Те взеха инициативата и в 23-ата минута поведоха. Йенс Петер Хауге откри резултата с прецизен удар. 21-годишният норвежец отново играеше много силно, както в предишните мачове от турнира, в които получи шанс за изява.
След попадението Милан имаше предимство за известен период, но не го оползотвори. През второто полувреме домакините стигнаха до няколко положение в търсене на изравняване. Влезлият като резерва Крейчи стреля, но Татарушану скъси ъгъла и блокира удара.
Като цяло защитата на гостите се справяше с набезите на съперника. В 77-ата минута Плечати получи червен картон за нарушение срещу Леао. Въпреки че останаха с човек по-малко, чехите стигнаха до най-добрите си положения до края на мача. С титулярите си в атака те изглеждаха по-опасни.
Крейчи стреля над вратата от добра позиция в 80-ата минута, а след това и Юлиш не намери целта. В 93-ата минута Моберг-Карлос имаше великолепна възможност да изравни. Той бе изведен сам срещу вратаря, но Татарушану направи блестящо спасяване, с което осигури победата на своя тим.
СПАРТА (ПРАГА) - МИЛАН 0:1
0:1 - Хауге (23)