Крал Бензема закара Реал Мадрид в следващия кръг (видео)

Рекордьорът по титли Реал Мадрид не допусна грешка в критичния момент и след победа с 2:0 над Борусия (Мьонхенгладбах) се класира за 1/8-финалите в Шампионската лига. На всичко отгоре испанците финишират начело в Група "В". В следващия етап ще ги последват германците, защото в другата среща Интер и Шахтьор (Донецк) записаха 0:0. Така "нерадзурите" отпадат като последни, а тимът от Украйна ще се премести в Лига Европа.

Карим Бензема вкара и двата гола за Реал - в 9-ата и в 32-ата минути. Отделно тимът удари три греди, а какво ли не спря Бензема да оформи хеттрика си. Борусия пък изигра може би най-слабия си двубой в груповата фаза, но ще има шанс да играе в турнира и през пролетта.
Възстановеният капитан Серхио Рамос беше титуляр за Реал, но Даниел Карвахал не влезе в стартовите 11. По тази причина на десния бек действаше Лукас Васкес. В предни позиции на Бензема помагаха младите бразилци Винисиус Жуниор и Родриго.

"Жребците" изобщо не изглеждаха притеснени, след като треньорът им Марко Розе заложи на доста офанзивен състав, в който от първата минута започнаха едновременно Ларс Щиндъл, Брийл Емболо, Аласан Плеа и Маркюс Тюрам – всичките с качества да бъдат централни нападатели.

Домакините набързо взеха инициативата с ранен натиск, който даже се отплати с гол. В 9-ата минута Лукас Васкес напредна по дясното крило и центрира към Бензема, който с лекота надскочи двама защитници в черно и забоде кълбото в мрежата за 1:0.

След това Борусия изравни играта и погледна напред. В 25-ата минута перфектен пас изведе Аласан Плеа сам срещу Тибо Куртоа, но французинът шутира в аут.

Испанците скоро наказаха този пропуск. В 32-ата те повториха упражнението от първия гол, като този път Родриго центрира към Бензема и централният нападател удвои аванса на своите - 2:0.

"Лос меренгес" вкараха още веднъж преди почивката - в 43-ата, но голът правилно не беше зачетен заради засада на Рафаел Варан.

На полувремето треньорът на Гладбах реагира с двойна смяна, като смени левия бек Оскар Венд, от чиято зона дойдоха и двете голови атаки до момента.
В 48-ата Бензема изпусна да оформи хеттрик от голове-близнаци, като засече пореден пас по височина към него, но този път Ян Зомер спаси.
Борусия не знаеше как да се противопостави ефективно. Германците стигнаха до няколко положения, но те не бяха сериозни.

В 73-ата напречната греда спря Бензема за хеттрик. Французинът шутира, след като Зомер отрази изстрел с глава на Рамос.

Същият малшанс в 79-ата имаше и Лукас Васкес, след като неговият удар намери страничния стълб.

Жребият за 1/8-финалите е в понеделник от 13:00 часа.