Хатайспор и Страхил Попов отнесоха още един новак (видео)

Българският национал Страхил Попов игра цял мач за Хатайспор срещу Фатих Карагюмрюк, а отборът му спечели с 3:1 и вече е на 7-о място в класирането. Това беше втора поредна победа срещу новак за тима на Попов в турското първенство. В предишния кръг Хатайспор, който също спечели промоция за Сюпер лиг през миналия сезон, разгроми с 3:0 Ерзурум ББ.

Резултата откри Селим Илгаз в 11-ата минута, след като напредна мощно и с левия крак прати топката в мрежата. До почивката не паднаха нови попадения, а гостите изравниха в 65-ата минута. Точен беше бившият шведски национал Джими Дурмаз.
В 75-ата минута Хатайспор организира много хубава атака и Аарън Салем Бупендза вкара за 2:1. Точка на спора сложи отново Мупендза в 83-ата минута. Гостите пък завършиха с човек по-малко, след като Ерик Сабо бе изгонен в добавеното време.

В следващия кръг Хатайспор ще гостува на Гьозтепе, който е 5-и в класирането и има с две точки повече от тима на Попов.