Червен картон обърка плановете на Хатайспор, Страхил Попов с цял мач

Анкарагюджю се измъкна от последното място в турската Сюпер лиг, след като се наложи с 2:0 над новака Хатайспор. Страхил Попов беше титуляр за гостите в отложения двубой от 6-ия кръг. Неговият тим беше в серия от две победи и можеше да се изкачи на 4-о място в таблицата, но остана с човек по-малко в 50-ата минута и това се оказа фатално.

Първото полувреме беше равностойно, но никой от съперниците не стигна до гол. В началото на втората част Гьокхан Карадениз от Хатайспор получи директен червен картон за грубо влизане в средата на терена. Това позволи на домакините да вземат инициативата и да се доберат до едва втората си победа за сезона.
В 69-ата минута Звонимир Шарлия се оказа на точното място в наказателното поле и довкара топката във вратата след удар с глава на негов съотборник. В самия край на редовното време Джоузеф Пейнтсил открадна топката от играч на Хатайспор на самата аутлиния, намери позиция за удар и вкара за 2:0.

Анкарагюджю вече има 8 точки и изпревари Денизлиспор, който е на дъното с 6. Хатайспор е 8-и, а начело е Аланияспор.