Верона съсече Лацио на "Олимпико" (видео)

Верона победи с 2:1 като гост Лацио и изпревари "орлите" в класирането на Серия "А". Мануел Ладзари си вкара автогол в края на първото полувреме, а след почивката Адриен Тамезе наказа грешка на Стефан Раду. Лацио изравни с попадение на Фелипе Кайседо в 56-ата минута, но този резултатът се задържа само десетина минути, преди Тамезе да донесе трите точки на Верона.

През седмицата Лацио имаше много важен и труден мач срещу Брюж в Шампионската лига. Тимът на Симоне Индзаги направи 2:2 и се класира за осминафиналите на турнира, което не се беше случвало от две десетилетия.
Домакините имаха доста кадрови проблеми и се наложи Марко Пароло да партнира на Стефан Раду и Франческо Ачерби в защита. Ачерби се контузи още в средата на първото полувреме и вместо него се появи Уесли Хут.

Верона също излезе без някои основни футболисти, начело с Никола Калинич и Марко Бенаси. В началото Лацио беше по-активният отбор, но Чиро Имобиле не се възползва от грешка на Антонин Барак. Фелипе Кайседо също пропусна да даде преднина на "бианкочелестите".
Верона се защитаваше добре, но рядко атакуваше. В самия край на полувремето обаче гостите поведоха. Федерико Димарко стреля от въздуха и топката излизаше в аут, но Мануел Ладзари подложи крак и отклони топката в собствената си врата. Верона дори можеше да вкара втори гол преди почивката, но Хосе Рейна изпревари Матия Дзакани.

Лацио изравни в 56-ата минута благодарение на Кайседо, а Ладзари се реваншира за автогола. Той центрира към еквадорския нападател, който майсторски овладя топката с гръб към вратата, обърна се и
стреля точно до гредата - 1:1.

В 67-ата минута домакините подариха нов гол на съперника си. Раду се опита да върне топката към Рейна, но Тамезе пресече паса и не пропусна на празна врата. Раду претендираше, че е бил фаулиран от Еди Салседо, но попадението беше зачетено.
В оставащото време Лацио притисна съперника, но Верона показа защо притежава втората най-здрава защита в Серия "А". Отборът на Иван Юрич вече е 6-и с 19 точки, а Лацио остана на 8-ото място с актив от 17 пункта.