Братята Индзаги този път не се победиха (видео)

Лацио не успя да пречупи Беневенто и си тръгна само с точка от гостуването на "Чиро Вигорито". Двубоят завърши 1:1 и ще бъде запомнен с факта, че начело на двата тима бяха братята Симоне и Филипо Индзаги. Това обаче не беше тяхната първа среща. През 2018-а Лацио на Симоне победи с 2:0 водения от Пипо Болоня. Днес срещата им завърши наравно.

В предишния кръг Лацио се провали на "Олимпико" срещу Верона (1:2) и днес трябваше да компенсира загубените точки срещу новака Беневенто, който не се представя никак лошо от началото на сезона. Луис Алберто се завърна в състава на "орлите". Атаката водеха Имобиле и Хоакин Кореа, а Мануел Ладзари и Адам Марушич отговаряха за двата фланга.

Кристиан Маджо, Лука Калдирола и Масимо Волта пропуснаха мача за домакините. Те действаха с един чист нападател в лицето на Джанлука Лападула, подкрепян от Лоренцо Инсиние и Джанлука Капрари.
Лацио бързо притисна съперника в неговата половина, но Беневенто можеше да поведе при първата си атака. Това не се случи само благодарение на Хосе Рейна, който спаси удар с глава на Лападула, а после попречи и на Камил Глик.
В няколко ситуации Сергей Милинкович-Савич и Луис Алберто пуснаха хубави извеждащи пасове към свои съотборници, но те не се възползваха максимално. В 25-ата минута СМС центрира, а Имобиле по брилянтен начин отклони топката от въздуха и я прати в мрежата на домакините.
Беневенто отговори с пропуск на Лападаула, а след това Глик предотврати сигурен гол на Луис Алберто. Имобиле имаше шанс за втори гол, но ударът му с глава излезе в аут. В самия край на полувремето се стигна до корнер за домакините и кратко разбъркване, при което топката попадна на левия крак на Счиатарела и той не сгреши - 1:1.
След почивката "орлите" имаха претенции за дузпа, но такава нямаше, защото Кореа изрита топката в ръката на Гаетано Летиция от съвсем близко разстояние. Милинкович-Савич стреля неточно от малък ъгъл, а в последните минути Рейна спаси Лацио след опасна контра на Беневенто, при която Яго Фалке изведе Джузепе Ди Серио.
В самия край на мача голмайсторът Счиатарела изрита Кореа и получи директен червен картон, но Бенвенто удържа точката и заема 13-о място в класирането. Лацио е на 8-а позиция и с отрицателна голова разлика.