Зенит се възползва от грешната стъпка на Спартак (видео)

Шампионът Зенит вече е едноличен лидер в Премиер лигата на Русия. Отборът на Сергей Семак победи с 3:1 гостуващия Динамо (Москва) и дръпна с три точки пред втория Спартак (Москва), който загуби от Сочи (0:1).

Два гола за питерци вкара Артьом Дзюба. Таранът вече е 4-и във вечната ранглиста на стрелците на Зенит. Сердар Азмун също се разписа и оглавява подреждането при голмайсторите в РПЛ, заедно с Дзюба. Двамата имат по 10 попадения.

Динамовци можеха да поведат в 5-ата минута, но Вячеслав Грульов стреля право в ръцете на Андрей Луньов. В 14-ата Алексей Сутормин стигна до топката след грешка в защитата на гостите и подаде на Дзюба, който с лекота откри резултата.
До почивката Зенит вкара и втори гол. Той падна от дузпа, отсъдена за нарушение на Сергей Паршивлюк срещу Дъглас Сантос. Дзюба пък нямаше проблем от бялата точка и прати Антон Шунин в обратния ъгъл. Зенит имаше шанс и за трето попадение, но Малком уцели гредата.
Влизането на Шарл Каборе и Николай Комличенко донякъде оживи играта на Динамо. В 56-ата минута Грульов беше повален в наказателното поле от Магомед Оздоев. Комличенко реализира дузпата и интригата се върна.
В 58-ата минута отново Грульов надбяга бранителите на Зенит, но стреля в аут. В 72-ата пропуск направи и Комличенко. Зенит реши всичко с гол на Азмун след нова асистенция на Сутормин.
"Труден мач. Динамо доминираше в началото. След 2:0 имахме и други положения. Когато съперникът намали, трябваше да запазим концентрация. Поздравявам момчетата. Имахме нужда от тази победа след всички негативни емоции напоследък", коментира наставникът на Зенит Сергей Семак.
За Динамо това беше шеста загуба през сезона, но отборът запазва 4-ото си място в класирането с 30 точки, колкото има и Сочи.