Затъването на Тамбов продължава (видео)

Тамбов допусна шеста поредна загуба в Премиер лигата на Русия и ще трябва да покаже коренно различно лице през пролетта, ако иска да се спаси от изпадане. На "Мордовия Арена" в Саранск отборът на Сергей Первушин отстъпи с 0:1 на Рубин и остана на предпоследното 15-о място в класирането с едва 12 точки.

Попадението за Рубин вкара Иля Самошников в 20-ата минута. То бе първо за него в елита. Казанци се изкачиха на 9-о място с 27 точки, но само на три зад четвъртия Динамо (Москва).
Тамбов отново игра твърде плахо в атака и на практика не създаде почти никакви интересни ситуации пред вратата на Юрий Дюпин. Гостите също бяха предпазливи, но затрудняваха съперника със статични положения.

В средата на първото полувреме дълъг пас на Дарко Йевтич стигна до Самошников, който с много прецизен удар прати топката зад гърба на Александър Беленов. Малко по-късно защитникът на Тамбов Виталий Шахов се контузи и вместо него в игра влезе Олександър Каплиенко.

След почивката мачът беше доста нервен. Футболистите на Тамбов се мъчеха да стигнат до изравнителен гол, но не знаеха как. Тези на Рубин бяха доволни от резултата и се задоволиха с това да се бранят.
В последния кръг преди паузата Тамбов ще посрещне Урал, а Рубин ще гостува на Ахмат.