Леверкузен взе своето, а проблемите останаха за Патрик Виейра (видео)

Миналогодишният четвъртфиналист Байер (Леверкузен) отново се класира за фазата на преките елиминации в Лига Европа, след като заедно със Славия (Прага) “капарираха” първите две места в Група “С” с равен актив. “Аспирините” надвиха Ница с 3:2 като гости, с чехите отнесоха Апоел (Беер Шева) с 3:0 у дома. В последния кръг лидерите ще трябва да определят победителя в групата в директен дуел.

Байер на три пъти повеждаше във Франция и чак след трети път успя да задържи аванса си. Муса Диаби заби първия гол в 22-ата минута след отлична асистенция на Керим Демирбай.

Само четири минути по-късно Хасан Камара изравни, но в 32-ата Александър Драгович отново изведе Леверкузен напред.

Дан Ндойе се разписа за 2:2 в 47-ата минута, но гостите отново “удариха” - чрез Юлиан Баумгартлингер в 51-вата минута, което беше и последният гол.

Това е пета поредна загуба за Ница във всички турнири и няма да е изненада, ако треньорът Патрик Виейра бъде освободен. Преди двубоя се стигна до напрежение, след като ядосани фенове на домакините се събраха пред тренировъчната база на клуба и забавиха потеглянето на автобуса с отбора за мача.