Рецитал на "Златното момче" Холанд вдъхнови Борусия (Д) за обрат в Берлин (видео)

Холанд печели наградата Golden Boy

Изгряващата звезда на световния футбол Ерлинг Холанд отбеляза четири гола за успеха на Борусия (Дортмунд) с 5:2 при гостуването на Херта в Берлин от осмия кръг на германската Бундеслига.

20-годишният норвежец, който е новият носител на престижния приз "Голдън Бой" на "Тутоспорт" за най-добър футболист до 21 години в Европа, отбеляза три от попаденията си само в рамките на четвърт час през второто полувреме, като вдъхнови тима от Дортмунд да навакса изоставането от един гол след първите 45 минути.

С успеха Борусия събра 18 точки и е на една от лидера Байерн. Със същия актив е и тимът на Байер Леверкузен.

Първото полувреме стартира спокойно, а играта беше равностойно, като и двата тима имаха своите възможности.

В 33-ата минута обаче домакините откриха чрез Матеус Куня, който изненада стража на гостите с удар от дистанция. В добавеното време Борусия пропусна отличен шанс да изравни и така резултатът се запази.В самото начало на втората част Борусия стигна до изравнителен гол чрез Ерлинг Холанд, който засече отблизо центриране в наказателното поле, отправено от Емре Джан.

Това се случи в 47-ата минута, а само три по-късно Борусия вече водеше в резултата. Юлиан Брандт изведе Холанд отдясно, който със силен удар с левия крак направи 2:1.

Гостите от Дортмунд заиграха много силно и логично стигнаха до трети гол, като негов автор отново стана Холанд.
Норвежецът се възползва от неразбирателство в отбраната на Херта, изстреля се в наказателното пое и преодоля вратаря за 3:1. В 70-ата минута Герейро успя да се разпише за 4:1, след като прати топката в мрежата, макар и паднал. Херта стигна до втори гол от спорна дузпа, реализирана от Куня.
Броени секунди по-късно обаче Борусия окончателно уби и малкото останала интрига в този двубой, след като Холанд реализира четвъртото си попадение в мача.В 85-ата минута норвежецът беше заменен от Юсуфа Мококо, който навърши 16 години в петък и по този начин се превърна в най-младият дебютант в историята на Бундеслигата. Досега рекордът държеше Нури Сахин, който дебютира на 16 години и 335 дни.