Ница е пред отпадане в Лига Европа

Всички резултати и голмайстори в Лига Европа

Френският Ница е пред отпадане още в груповата фаза на Лига Европа, след като допусна загуба у дома от чешкия Славия (Прага) в двубой от четвъртия кръг в група С. С успеха чехите събраха 9 точки и вървят втори в потока си, като лидер със същия актив е Байер Леверкузен, който разгроми израелския Апоел Беер Шева в другия двубой от групата с 4:1.

Двубоят започна отлично за чехите, които откриха след четвърт час игра чрез Лингър. Домакините върнаха равенството чрез Амин Гоуири в 61-ата минута, като това беше неговият четвърти гол в турнира. До края на мача гостите сложиха точка на спора с попадения на нигериеца Олаинка в 64-ата и Сима в 75-ата. Домакините завършиха с човек по-малко, след като Хишем Будауи беше изгонен в добавеното време.

Ница - Славия (Прага) 1:3
0:1 - Лингър 15
1:1 - Гоуири 61
1:2 - Олаинка 64