Малко футбол, малко "шахмат" и реми между Ботев (Пд) и Славия (видео+галерия)

Отборите на Славия и Ботев (Пловдив) не успяха да излъчат победител в отложен мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Срещата в столицата завърши при скучно 0:0 и ще бъде забравена бързо. Първото полувреме се игра в приспивно темпо и при остър дефицит на интересни положения. След почивката имаше раздвижване, но головете отново останаха мираж. "Белите" продължават да се намират в опасната зона, а "канарчетата" могат да бъдат доволни на точката, след като преди няколко дни претърпяха исторически крах с 0:6 в дербито на Пловдив.Началото на мача беше посветено на легендарния футболист на домакините Димитър Ларгов, починал преди няколко дни на 84-годишна възраст. В чест на бившия капитан на България играчите на Александър Тарханов излязоха с фланелки с номер 5 и надпис "Завинаги един от нас". Последва минута мълчание, след което започна играта.
Първото полувреме на стадиона в квартал "Овча купел" предложи слаб футбол, без никакви чисти положения за гол. Славистите бяха по-активни напред, но достигнаха само до няколко по-опасни разбърквания пред Георги Аргилашки.
В 28-ата минута крилото Радослав Кирилов получи извеждащ пас, но не успя да овладее добре топката. Малко след това Калоян Кръстев стреля високо над целта с глава.
В началните минути на втората част столичани пропуснаха на два пъти да открият резултата в рамките на 60 секунди. Първо Филип Кръстев не успя да си поведе хубаво топката в наказателното поле на "канарчетата", а след това Калоян Кръстев шутира на сантиметри покрай вратата от 5-6 метра.
Последва отлично спасяване на стража на "белите" Светослав Вуцов. Това беше и най-доброто, сътворено от пловдивчани. Отлична акция на Ботев изведе Димитър Тонев сам срещу вратаря, но младата надежда на "жълто-черните" не успя да преодолее внука на Иван Вуцов. До края така и не падна попадение, за да дойде последният съдийски сигнал при 0:0.

Славия 0:0 Ботев (Пд)

Стартовите състави:

Славия: 13. Вуцов, 4. Патев, 23. Виячки, 55. А. Христов, 19. Антовски, 11. Кирилов, 70. Фирцулеску, 22. Тасевски, 20. Ф. Кръстев, 73. Бенгюзов, 9. К. Кръстев.

Ботев: 33. Аргилашки, 28. Филипов, 25. Работов, 6. Педросо, 26. Цикарски, 88. Шоколаров, 13. Еспиноза, 23. Тонев, 11. Добрев, 17. Сисе, 9. Ат. Илиев.