Спартак (Плевен) се издъни в Трявна

Плевенският Спартак загуби с 1:2 гостуването си на опашкаря Трявна в мач от 17-ия кръг, последен за есенния полусезон на Северозападната Трета лига. Неумение в завършващата фаза попречи на селекцията на Красимир Бислимов на стадион „Ангел Кънчев“. Почти всички футболисти на гостите имаха шанс да вкарат, но нямаха късмет.

Половин час след началния съдийски сигнал домакините изпълниха корнер, плевенският страж Димитър Височков сгреши и Васил Андреев насочи топката в мрежата му. Христо Цонев беше близо до второ попадение, но този път вратаря го предотврати. В 53-ата минута Иво Върбанов възстанови равенството с глава след корнер. Последваха още дузина положения, но топката така и не посети за втори път вратата на Мирослав Киров. В 65-ата минута спартаковци останаха с намален състав, заради втори жълт и червен картон на Стивън Славков. Цонев отново пропусна да реализира. Той все пак стана герой за Трявна. В 86-ата минута шутира, топката се отклони от гърба на плевенски футболист и спря в мрежата – 2:1. Този резултат свали Спартак от второ чак на шесто място, но изкачи Трявна на предпоследната позиция в класирането.