Специя измъкна реми срещу Каляри (видео)

Отборите на Каляри и Специя завършиха наравно 2:2 на "Сардиния Арена" в двубой от деветия кръг на Серия "А". Родният нападател Андрей Гълъбинов пропусна мача поради контузия.

Емануел Джеси откри за новаците в 35-ата минута, когато засече центриране на Симоне Бастони. Сардинците направиха бърз обрат в началото на втората част чрез голове на Жоао Педро (52') и Леонардо Паволети (58'). В добавеното време обаче техният съотборник Рагнар Клаван фаулира резервата Роберто Пиколи и така съдията свири дузпа. Мбала Нзола пък я превърна в гол за равенството в мача.

Така Каляри е 11-и с 11 точки в актива си, докато 14-ият Специя вече има 10 пункта, с колкото са още три други тима.