Арда се изравни с ЦСКА-София след успех над Царско село

Арда (Кърджали) се качи на третото място в efbet Лига след успех с 2:0 над Царско село. Тимът на наставника Николай Киров бе пълен господар на терена в днешния двубой и логично се поздрави с победата. И двете попадения в мача паднаха през първото полувреме. Румен Руменов (33) преодоля Пласид с хубав удар, а Светослав Ковачев (40) удвои със страхотен гол от фаул, който прехвърли стража на "царете".
Отборът на Николай Киров продължава да се представя много стабилно от началото на сезона и още няма загуба у дома. С днешния успех кърджалийци се изравниха с ЦСКА-София на третата позиция. В отбора на Царско село се забелязва леко отпускане след доброто начало на сезона. Съставът на Любослав Пенев взе само точка в последните си четири мача.
През миналия сезон мачовете между двата тима завършиха 0:0 и 2:0 за Царско село.
Преди първия съдийски сигнал двата отбора и спортно-техническите щабове запазиха едноминутно мълчание в памет на треньора на Монтана Никола Спасов, който загуби битката с COVID-19 тази сутрин.

Срещата започна ударно с положения пред двете врати. Арда застраши противниковата врата първи.
След изпълнение на корнер на Делев топката попадна в Мартинов, но той от няколко метра не успя да се разпише.
Царско село отвърна с опасна атака, която беше започната от Васев. Той намери Будинов, но в крайна сметка нямаше Караджов не беше затруднен.

В 14-ата минута, след центриране отдясно в наказателното поле на Царско село, Кавдански нацели гредата гредата на собствената си врата в опит да изчисти центриране, пласирано в линията между вратаря и защитата.

В 28-ата минута Джони Пласид се намеси изключително при удар на Спас Делев. Нападателят на Арда стреля, топката се отби в тялото на защитник и се насочи право в долния ляв ъгъл на вратата. Пласид обаче направи страхотен плонж и изби в корнер. Три минути по-късно Пласид показа отново котешкия си рефлекс при техничен удар на Мартинов.

Логичното се случи в 33-ата минута и Арда най-после преодоля Пласид. Спас Делев намери Котев отляво на наказателното поле. Той от своя страна сви топката към дъгата, а там Румен Руменов насочи силно и опъна мрежата на Царско село.
В 40-ата минута резултатът стана 2:0, а в прегръдките на своите съотборници попадна Светослав Ковачев. Младокът отбеляза прекрасно попадение с левия си крак след изпълнение на фаул. Грешка обаче допусна и Джони Пласид, който не се беше позиционирал по най-добрия начин и позволи топката да го прехвърли.
В 50-ата минута Будинов опита да стреля опасно, но топката попадна в ръцете на Караджов. В 60-ата минута Румен Руменов падна в наказателното поле на Царско село, след като се получи съприкосновение между него и Луис Педро. Въпреки че имаше правото да отсъди наказателен удар, съдията не го направи. Пет минути по-късно Коконов атакува топката от границата на малкото наказателно поле, а Пласид беше на ниво и отрази.

В 80-ата минута Спас Делев тръгна да се надиграва с Емануил Манев, финтира защитника, след което стреля, но бранителят затвори удара и топката излезе в ъглов удар. Миг по-късно нов шут на Делев не намери очертанията на вратата. Така Арда постигна нов важен успех, който изстреля тима на третото място във временното класиране. Отборът на Николай Киров се изравни по точки с ЦСКА-София.