Вихър (Славяново) и Павликени си размениха по едно попадение

Резултати и класиране след 16-ия кръг на Северозападна Трета лига

Вихър и едноименният тим на град Павликени завършиха 1:1 в Славяново. Двубоят бе част от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига.

Нищо изненадващо не се случи в срещата. Вихър повече владееше топката и настойчиво търсеше победата. Гостите пък не изневериха на дефанзивния си стил, залагайки на солиден отбранителен вал. Половин час след началния съдийски сигнал ветерана Десислав Русев даде аванс на Вихър, вкарвайки с глава.

Секунди след почивката капитанът на Павликени Красен Трифонов се възползва от грешка в славяновската защита, нахлу отдясно и изравни. Това беше и единствената възможност за гостите. Домакините имаха шансове за още попадения, но Иван Иванов, капитанът Константин Генков и Русев не се възползваха. Равенството спря съперниците да се изкачат в подножието на върха в класирането.

Стартови състави:

Вихър: 12. Теодор Тодоров, 17. Станислав Иванов, 23. Тони Паликрушев, 4. Светослав Кръстев, 77. Николаи Иванов, 18. Жюлиен Бенков, 9. Десислав Русев, 10. Йоан Петков, 7. Милен Тодоров, 11. Константин Генков (капитан), 2. Иван Иванов.
Треньор – Николай Боянов

Павликени: 1. Венцислав Димитров, 18. Борислав Гецов, 22. Ивайло Велчев, 3. Георги Христов, 4. Цветомир Додуров, 17. Ивайло Маринов, 20. Александър Узунов, 23. Борислав Иванов, 77. Никола Какамъков, 7. Стефан Гинчев, 11. Красен Трифонов (капитан).