"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Ураганът Испания направи на пух и прах Германия (видео + галерия)

Испания изигра един от най-силинте си мачове в последно време и направи на пух и прах Германия в сблъсъка между двата тима от лига "А", група 4 на Лигата на нациите, побеждавайки го с 6:0. Бундестимът се нуждаеше само от равенство, за да си гарантира първото място в групата, но "Ла Фурия" не даде никакъв шанс на своя съперник. Алваро Мората даде тон за головото шоу в 17-ата минута, но звездата на вечерта бе Феран Торес, който се отчете с хеттрик в 33-ата, 55-ата и 72-ата минута. Другите два гола бяха дело на Родри в 38-ата минута и на Микел Оярсабал в 89-ата минута. По този начин "Ла Фурия" изпревари Германия в крайното класиране в групата и си осигури място във финалната четворка на турнира.

"Ла Фурия" излезе в състав Унай Симон на вратата и Сержи Роберто, Серхио Рамос, Пау Торес и Хосе Гая в защита. Родри, Серхио Каналес и Коке бяха триото в центъра на терена, а Дани Олмо, Феран Торес и Алваро Мората действаха в атака.

Йоаким Льов пък е избрал да заложи на Мануел Нойер на вратата и пред него в защита Матиас Гинтер, Робин Кох, Никлас Зюле и Филип Макс. В средата на терена започнаха Тони Кроос, Илкай Гюндоган и Леон Горецка, а в атака се разчиташе на Серж Гнабри, Льорой Сане и Тимо Вернер.

Първата дискусионна ситуация дойде още в 5-ата минута, когато бе извършено нарушение срещу Дани Олмо на границата на наказателното поле. Испанците претендираха за дузпа, но съдията отсъди фаул. Серхио Рамос изпълни наказателния удар и доста затрудни Мануел Нойер, който обаче успя да спаси.

23 Испания - Германия 6:0

В 15-ата минута Мората реши да пробва далечен удар, но той бе доста неточен и не намери очертанията на вратата.

Две минути по-късно нападателят на Ювентус обаче откри резултата. Фабиан Руис центрира от корнер и Мората се измъкна на далечната греда, стреля с глава и не остави шансове на Нойер за 1:0.

В 23-ата минута Мората отбеляза втори гол, който не бе зачетен заради засада. Ситуацията обаче бе доста спорна, но поради липса на ВАР, тя не бе преразгледана.

В 30-ата минута Нойер бе последна преграда пред втори гол за домакините. Феран Торес излезе очи в очи с вратаря, но не успя да го преодолее.

В 33-ата минута по-добрата игра на "Ла Фурия" доведе и до удвояване на резултата. Изстрел на Дани Олмо се отби от напречната греда, но след това Феран Торес бе заел добра позиция и порази вратата за 2:0.

Само пет минути по-късно резултатът стана класически. При едно центриране от корнер Родри бе изпуснат и с глава вкара за 3:0.

Испания създаде поредната си голова възможност в 42-ата минута, когато Олмо си освободи пространство пред наказателното поле и стреля силно, но над вратата.

Минута по-късно обаче Луис Енрике трябваше да прави втора принудителна смяна. След като в началото на мача заради контузия напусна Серхио Каналес, в 43-ата минута и капитанът Серхио Рамос получи травма и също трябваше да бъде заменен.

В началото на втората част доминацията на Испания продължи. В 47-ата минута Дани Олмо се измъкна и стреля опасно по земя, но отново Нойер направи блестящо спасяване.

Логично дойде и четвъртия гол за "Ла Фурия". В 55-ата минута Гая бе изведен на скорост отляво, напредна и подаде за Феран Торес, който отблизо реализира за 4:0.

В 57-ата минута имаше пореден пропуск пред Нойер. Родри стреля с глава след корнер, но не успя да се разпише.

Феран Торес бе близо зо хеттрик в 61-ата минута, когато негов удар профуча покрай вратата. Той все пак вкара петото попадение за своя тим в 72-ата минута. Тогава Фабиан Руис бе изведен в предни позиции и с едно докосване подаде към непокрития Торес, който хладнокръвно вкара за 5:0.

В 77-ата минута Германия имаше една от малкото си добри възможности в мача. Гнабри отправи мощен шут, който се отби от напречната греда.

В 89-ата минута кошмарът за гостите стана пълен, след като и Микел Оярсабал се разписа отблизо след асистенция на Хосе Гая.

Така Испания завършва на 1-ото място в групата с 11 точки и отива на финалите в турнира, докато Германия остава на 2-ата позиция с 9 точки.