Садио Мане с победен гол за Сенегал, но преди това... (видео)

Сенегал се класира за финалите на Купата на африканските нации през 2022 година, след като победи с 1:0 като гост Гвинея-Бисау в мач от квалификационна Група "I". Автор на единствения гол в срещата стана звездата на Ливърпул Садио Мане. В 82-ата минута той нахлу в наказателното поле на противника и с удар от близко разстояние изпрати топката във вратата. С успеха "Лъвовете от Теранга" събраха 12 точки от 4 мача и са недостижими на върха в класирането в групата.

Преди да реализира попопадението си обаче Мане направи и фрапантен пропуск. Това се случи още в 16-ата минута (вижте на 40 секунди от началото на видеото), когато Мане получи възможност да вкара гол на празна врата (макар и не от най-добрия възможен ъгъл), но изненадващо стреля в аут. Това все пак не се оказа решаващо и в края на мача нападателят на Ливърпул се реваншира по най-добрия начин за този пропуск.