Берое тръгна с категоричен успех в Суперлигата (снимки)

Волейболистите на Берое 2016 (Стара Загора) записаха първи успех в Суперлигата.

Воденият от Иван Тасев тим надигра категорично като гост Славия с
3:0 (25:23, 25:20, 25:22)
в двубой от трети кръг на Втората осмица на първенството, който бе първи за тях.
Иван Тасев: Участие в първата осмица на Суперлигата не беше задача на всяка цена

Иван Тасев: Имамe видеозапис, на който се вижда, че Петър Христов не минава мерене на температурата

Беройци записаха първите си три точки и е на третата позиция във временното класиране. Славия е на шеста позиция с 0 точки и 2 поражения.

Славистите поведоха в първата част, но след това гостите се мобилизираха и изравниха. В следващите минути играта бе точка за точка, като положението се запази до 18:18. Старозагорци поеха инициативата и въпреки, че за кратко ролите отново се размениха, тимът излезе напред в резултата.

Следващите две части започнаха идентично, но приключиха при по-категоричен превес на състезателите от града на липите.

Най-резултатен бе Симеон Александров с 24 точки (2 аса). 12 точки добави Иван Дамянов. За "белите" Апостол Боянов приключи с 14 точки (1 ас, 2 блокади), с 10 се отчете Васил Николов (2 блокади)

В следващия кръг Берое среща Ботев (Луковит), а Славия гостува на Тетевен Волей. Мачовете са на 21 ноември (събота).

Невероятна измама във волейбола застраши здравето на много хора!

СЛАВИЯ – БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) 0:3 (23:25, 20:25, 22:25)
СЛАВИЯ: Борислав Николов 1, Апостол Боянов 14, Васил Николов 10, Георги Влахов 6, Цветослав Николовски 5, Виктор Бодуров 8 – Алекси Мицев-либеро
Старши треньор: ИВАН ДИМИТРОВ
БЕРОЕ: Пламен Христов, Иван Дамянов 12, Симеон Александров 24, Руси Желев 3, Дамян Огнянов 5, Милослав Димов 5 – Мартин Иванов-либеро (Иван Тасев 5)
Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ.

СНИМКИ: Фейсбук на Национална Волейболна Лига / National Volleyball League