Дунав тръгна с трудна победа във втората осмица (снимки)

Волейболистите на Дунав (Русе) започнаха участието си във втората осмица на Суперлигата на България с трудна, но сладка победа. Момчетата на Данаил Милушев се наложиха у дома над Черно море (Варна) с 3:2 (25:12, 21:25, 25:22, 22:25, 15:8) в мач от 3-ия кръг на първенството, игран тази вечер.

ПОБЕДА !!! След поредната драма, този път излязохме "сухи" от морето и победихме с 3-2 гейма. Поздравления за младия...

Публикувахте от ВК "Дунав" Русе / VC "Dunav" Ruse в Неделя, 15 ноември 2020 г.
Срещата бе първа и за двата тима, които отложиха мачовете си от първите два кръга заради коронавируса. В редовния 4-и кръг Дунав ще гостува на Арда (Кърджали), а варненци са домакини на Локомотив (Пловдив). И двата мача са в петък (20 ноември) от 18,00 часа. Преди това Черно море ще изиграе и отложения си мач срещу кърджалийци. Този двубой е във вторник (17 ноември) от 17,00 часа.
Първата част премина под цялостната доминация на русенци и разгромното 25:12 в тяхна полза. В началото на втория гейм гостите от Черно море дръпнаха, след което играта продължи точка за точка. "Моряците" имаха своите силни моменти още няколко пъти и успяха да изравнят резултата след 25:21. Домакините от Дунав поведоха в началото на третата част. Играчите на Данаил Милушев продължиха да контролират играта, но след средата на гейма варненци набраха скорост и обърнаха резултата. Леон Тончев от Дунав се превърна в герой, като благодарение на силната му игра в атака и на блокада в ключови ситуации русенци измъкнаха гейма след 25:22.
В четвъртия гейм Дунав имаше превес и запази преимуществото си почти до края. След 20:17 за русенци, обаче, се усети разколебаване и Черно море взе нещата в свои ръце, реализирайки пет поредни точки за 22:20. Въпреки опитите на домакините да се върнат, мачът влезе в тайбрек след 25:22 за варненци. Двата отбора започнаха равностойно в петия решителен гейм, но постепенно Дунав намери ритъма и не позволи повече грешки. Ас на Леон Тончев и атака на Ангел Павлов сложиха край на мача след 15:8 и 3:2 за Дунав.
Най-полезен за Дунав бе Леон Тончев със страхотните 23 точки (3 блока, 4 аса, 53% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) за победата. Дейвид Кръстев пък добави още 20 точки (1 блок и 58% ефективност в атака) за успеха. За тима на Черно море Петър Петров (3 блока, 1 ас и 54% ефективност в атака) и Иван Манолов (1 блок, 47% ефективност в атака и 51% позитивно посрещане) реализираха 18 и 15 точки.
ДУНАВ (РУСЕ) - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:2 (25:12, 21:25, 25:22, 22:25, 15:8)