Швеция постигна първи успех в Лигата на нациите

Всички резултати и голмайстори в Лигата на нациите

Отборът на Швеция постигна първи успех в група 3, дивизия А на Лигата на нациите, след като надигра с 2:1 у дома състава на Хърватия. Двата тима са аутсайдери в компанията на Франция и Португалия, като борбата помежду им е кой да заеме предпоследното място и да запази елитния си статут.

Към момента фаворит за това са хърватите, които водят с по-добра голова разлика. Всичко ще се реши след три дни, когато Хърватия играе срещу Португалия, а Швеция с Франция.

Двубоят започна с предимство на домакините, които стигнаха до две добри възможности за гол. В крайна сметка шведите първи стигнаха до гол в 36-ата минута чрез Деян Кулушевски, който се възползва от лошата подредба на отбраната на финалиста от световното в Русия през 2018 година. В добавеното време на първото полувреме Маркус Даниелсон с глава направи 2:0 и до голяма степен предреши изхода на мача.

След почивката шведите продължиха да бъдат по-организирания отбор на терена и можеха да увеличат аванса си, но вместо се стигна до намаляване на резултата в 82-ата, когато Даниелсон си отбеляза автогол. Иван Перишич насочи топката с глава, тя се отби в рамото на Даниелсон и влетя в мрежата. "Грешникът" Даниелсон се опита да се реваншира, но стражът на хърватите Ливакович отрази удара му в добавеното време.

Швеция - Хърватия 2:1
1:0 - Кулушевски 36
2:0 - Даниелсон 45
2:1 - Даниелсон 82-автогол