Бразилия продължава без грешка в световните квалификации

Уругвай разгроми Колумбия като гост

Отборът на Бразилия продължава без грешка участието си в световните квалификации за Мондиал 2022. "Селесао" постигна трета поредна победа, след като надви с 1:0 тима на Венецуела и оглави временното класиране с пълен актив от 9 точки. Успехът на стадиона в Сао Пауло не дойде никак лесно, тъй като гостите дадоха сериозен отпор, а Бразилия страдаше от отсъствието на Неймар. Все пак в 67-ата минута отбраната на Венецуела беше матирана след многоходова атака, завършила с гол от близка дистанция на Роберто Фирмино.

За двубоя с Венецуела селекционерът на Бразилия беше направил четири промени спрямо предишната среща - победата с 4:2 над Перу. Извън стартовия състав освен Неймар останаха още Каземиро, Филипе Коутиньо и Уевертон. Техните места заеха Габриел Жезус, Алан, Евертон Рибейро и Едерсон. Очакванията за труден двубой се оправдаха.

Двата тима завършиха 0:0 на миналогодишното издание на Копа Америка. Още в седмата минута Ришарлисон успя да се разпише, но попадението беше отменено пораи засада. Шампионът на Южна Америка контролираше топката, но не стигаше до голови положения. В 30-ата минута Ричарлисон пропусна, а през първата част Венецуела стигна до едно положение чрез Йедерсон Сотелдо, но Маркиньос се намеси и изчисти топката.
Неймар отпада от състава на Бразилия за мача с Уругвай
Второто полувреме започна с нов отменен гол за Бразилия, като този път причината беше нарушение срещу вратаря Фаринес от страна на Дъглас Луис. Все пак в 67-ата минута съпротивата на гостите беше сломена, след като Фирмино с глава прати топката в мрежата с първия си гол от четири мача насам.Така без да блести, Бразилия си свърши работата и събра пълен актив. Следващият съперник на "селесао" е изклюително труден. Това е тимът на Уругвай, а двубоят е във вторник в Монтевидео.