Уругвай разгроми Колумбия като гост

Отборът на Уругвай разгроми Колумбия с 3:0 като гост в двубой от световните квалификации в Южна Америка. Така уругвайците нанесоха най-голямото поражение на "лос кафетересо" у дома в официален мач от 82 години насам.

Головете за гостите отбелязаха Единсон Кавани (5), Луис Суарес (54) и Дарвин Нунес (73). Домакините завършиха с 10 души на терена, след като в 90-ата минута Йери Мина получи втори жълт картон.

С успеха Уругвай събра 6 точки и излезе на четвъртата позиция във временното класиране, като с толкова са още съставите на Бразилия и Еквадор, а лидер е Аржентина със седем.

Двубоят се изигра пред празните трибуни на стадион "Метрополитано Роберто Мелендес" в Баранкийя. Срещата започна кошмарно за домакините. В петата минута колумбийците сбъркаха при изнасянето на топката. Тя беше насочена към Кавани в наказателното поле, който от близка дистанция не сгреши.
Резултатът се запази до края на първата част, а след почивката уругвайците стигнаха до втори гол чрез Луис Суарес, отсъдена за нарушение срещу Родриго Бентанкур. В 73-ата минута Дарвин Нунес оформи крайния резултат с далечен удар. В самия край на мача Йери Мина остави колумбийците с човек по-малко на терена след безсмислено нарушение в средата на терена при борба за висока топка.