Хебър с лесна първа победа в първата осмица (снимки)

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) записаха първа победа в първата осмица на редовния сезон в Суперлигата на България, след като надиграха категорично у дома Пирин (Разлог) с 3:0 (25:14, 25:18, 25:19) в мач от 3-ия кръг, игран тази вечер в зала "Васил Левски".

ПОБЕДА! Хебър надигра категорично Пирин (Разлог) с 3-0 (25:14; 25:18; 25:19) геима в днешното си домакинство! Нашите се...

Публикувахте от ВК Хебър Пазарджик / VC Hebar Pazardzhik в Петък, 13 ноември 2020 г.
По този начин момчетата на Атанас Петров са втори във временното класиране с 4 точки след 1 победа и 1 загуба. Пирин пък допусна втора поредна загуба. Срещата на "тигрите" от Пазарджик срещу ЦСКА от следващия 4-и кръг е отложена заради карантина на "червените", докато разложани са домакини на Левски. Преди това, обаче, Пирин ще приеме Марек Юнион Ивкони (Дупница) в отложена среща от 2-ия кръг. Двата двубоя са съответно във вторник (17 ноември) и петък (20 ноември) от 18,00 часа.
Домакините от Хебър започнаха ударно в първия гейм, като не дадоха много възможности за противодействие на Пирин. Играчите на Северин Димитров се опитаха да наваксат изоставането в ключовите моменти, но не се случи - 25:14 за пазарджиклии. "Тигрите" продължиха доминацията си и в следващата част, като поддържаха ритъма си на игра до край въпреки опитите на гостите да скъсят дистанцията - 25:18. Началото на третия гейм бе равностойно за двата отбора, но впоследствие играта на Хебър се подобри и дръпна в резултата. Той остана стабилен до последната минута и момчетата на Атанас Петров се поздравиха с чиста победа след 25:19 и 3:0.
Най-полезен за Хебър бе капитанът Тодор Алексиев с 12 точки (2 блока, 77% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане) за победата. За тима на Пирин Мартин Юруков бе над всички с 14 точки (1 блок и 46% ефективност в атака).
ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:0 (25:14, 25:18, 25:19)