Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Клаудиу Кешерю изнесе лекция на ЦСКА 1948! Лудогорец се откъсна на върха (видео+галерия)

Отборът на Лудогорец постигна категоричен успех с 3:0 над ЦСКА 1948 в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига. В герой за гостите от Разград се превърна румънската голова машина Клаудиу Кешерю. Той се отчете с две попадения и една асистенция към Мавис Чибота, който също наказа "червените".

78 ЦСКА 1948 - Лудогорец
"Орлите" вече имат три точки аванс пред Локо (Пловдив). Футболистите на Станислав Генчев събраха 26 пункта. "Червените" пък са със седем по-малко от лидера във временното класиране на efbet Лига.
Младият треньор на Лудогорец Станислав Генчев не бе на резервната скамейка. Специалистът не се е почувствал добре във вчерашния ден и от съображения за сигурност е останал изолиран от отбора. Срещата бе водена от Яков Папарков.
Първата интересна ситуация в двубоя се откри пред гостите от Разград. След само 120 секунди игра Доминик Янков пропусна да открие резултата на стадион "Васил Левски". Младият футболист получи перфектно подаване по земя в наказателното поле от Бърнард Текпетей, но талант №1 на Лудогорец не успя да насочи кълбото във вратата на Даниел Наумов.

В 8-ата минута Галин Иванов центрира от фаул, но топката бе изчистена от защитата на "зелените".
Малко по-късно Каули отправи силен шут от границата на наказателното поле, но младият страж на ЦСКА 1948 успя майсторски да избие топката в корнер. Секунди по-късно отново Текпетей пусна хубав пас към Клаудиу Кешерю, който бе на добра позиция, но румънската звезда не успя да засече центрирането.

В 19-ата минута футболистите на Красимир Балъков бяха близо до първото попадение. Мартин Камбуров отправи изненадващ удар към вратата на Владислав Стоянов, който не успя да реагира, но кълбото се отби в горната греда и спаси опитния страж.

В 26-ата минута Сантана също опита да изненада Наумов, но вратарят се справи с лекота.

Шест минути по-късно Антон Недялков направи мощен пробив по левия фланг, който завърши с остро центриране по земя към Кешерю, но нападателят не показа точен мерник и изпрати топката в аут.
В последните секунди на първата част гостите от Разград откриха резултата. Клаудиу Кешерю се възползва от грешка на Васил Шопов, който върна към Даниел Наумов. Нападателят пресече подаването, преодоля вратаря и вкара поредния си гол в шампионата.
Второто полувреме започна с много спорна ситуация в наказателното поле на гостите. Мартин Камбуров изведе с пета Марио Топузов в наказателното поле. Талантът реши да се надиграва с Козмин Моци. Румънецът се хвърли на шпагат, при което топката срещна ръката му. Крилото на ЦСКА 1948 поиска дузпа, но главният съдия Станислав Тодоров даде само корнер за "червените".
В 65-ата минута Клаудиу Кешерю за пореден пък показа огромната си класа. Нападателят изведе изключително майсторски резервата Мавис Чибота. Крилото нямаше абсолютно никакви проблеми да се справи с Даниел Наумов и да реализира своя гол №3 от началото на сезона.
В 72-ата минута домакините направиха сериозен пропуск. Националът на България Галин Иванов получи добро подаване в наказателното поле, но опитът му с глава бе ужасно неточен и топката прелетя над вратата.
Шест минути по-късно "зелените" стигнаха до трети гол. Алекс Сантана проби отдясно и с пас по земя намери Кешерю, който с десния си крак направи резултата класически.
В последните секунди на двубоя Владислав Стоянов направи две спасявания, които запазиха мрежата на гостите суха. Това бе и последната интересна ситуация в дербито.
В следващия кръг Лудогорец приема Ботев (Пловдив), а ЦСКА 1948 гостува на Локомотив (Пловдив).

ЦСКА 1948 - ЛУДОГОРЕЦ 0:3