Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Шумен прегази Дунав (Русе)

Футболистите на Шумен победиха с 6:1 гостите от Дунав (Русе). Двубоят се игра без публика на градския стадион "П.Волов" от поредния кръг на Североизточна Трета лига. Шуменци започнаха уверено мача и още от първите минути се настаниха трайно в игралното поле на гостите. Те често нападаха вратата на Винченцо Ангелов, но гол падна едва в 21-ата минута. От пряк свободен удар Мартин Иванов от около 25 метра заби топката неспасяемо в мрежата на гостите.

В 37-ата минута домакините удвоиха преднината си. След изпълнение от корнер Евгени Стоянов с глава вкара за 2:0. В 71-ата минута домакините стигнаха до трети гол в двубоя. Румен Николов напредна отдясно и с дълъг пас намери Кяшиф Фахрединов, който от близко разстояние простреля вратата на гостите. Минута след това нова атака на шуменци, при която гредата спаси Дунав от нов гол. Това подейства като сигнал за младите русенци и те осъществиха две-три смислени атаки към вратата на Иван Иванов. В 78-ата минута след грешка в защитата на Шумен Александър Кирилов излезе сам на стрелкова позиция и намали на 3:1.

В оставащите до края на мача минути шуменци се развихриха и отбелязаха още три попадения във вратата на Винченцо Ангелов. В 81-ата минута Христо Станчев покачи на 4:1, две минути след това Юлиян Загоров вкара за 5:1, а крайното 6:1 оформи Живко Герчев.